Makijaż do ślubu – samodzielnie czy makijażystka?

 

 

Koszty ślubu, to naprawdę spory wydatek. Niezależnie od tego, ile osób zapraszamy na wesele, jak duże ono będzie – są pewne koszty całego przedsięwzięcia, które są niezmienne, z którymi musimy się liczyć. Zawsze musimy kupić suknię ślubną, buty, zafundować sobie makijaż i tak dalej. Na jaki makijaż postawić – taki wykonany samodzielnie, czy taki wykonany przez kosmetyczkę, czy makijażystkę? Policz sobie, ile wydasz na makijaż wykonany przez kogoś innego – a ile wydasz na kosmetyki, którymi będziesz wykonywać makijaż samodzielnie.

 

 

 

Ciemne usta w makijażu ślubnym

W makijażu ślubnym, zwłaszcza jeżeli wybieramy klasyczną białą suknię, często stawiamy na naturalny i delikatny makijaż w cielistych odcieniach, zwłaszcza jeżeli chodzi o makijaż oczu. Chcemy także, aby makijaż był przede wszystkim bardzo trwały. Makijaż ust wolimy czasami wybierać z kontrastem, to znaczy na przykład postawić na ciemną szminkę. Pamiętaj, że szminka musi być trwała, ponieważ jeśli wybierzesz nieodpowiedni kosmetyk, będziesz musiała makijaż co chwilę poprawiać, a tego dnia na pewno wolisz zajmować się czymś innym, niż poprawa make up’u.

 

Ciemny makijaż ślubny

Często decydujemy się na suknie ślubne, które dosłownie nic nie mają wspólnego z bielą. Co więcej, często decydujemy się na kompletny kontrast: kontrast w postaci czerni. Jeżeli wybierasz ciemną suknię ślubną, możesz także śmiało postawić na bardzo ciemny makijaż. Pamiętaj, że im ciemniejszy makijaż wybierasz, tym musi być on bardziej precyzyjnie wykonany, ponieważ wszelkie niedociągnięcia będą zdecydowanie bardziej widoczne. Jeżeli nie czujesz wprawy w wykonywaniu mocnego makijażu, postaw na pomoc profesjonalistki, która zrobi makijaż za Ciebie i dla Ciebie tego wyjątkowego dnia.

 

Makijaż ślubny w naturalnych kolorach

Jeśli tego dnia chcesz wyglądać naprawdę delikatnie, chcesz aby makijaż był delikatny ale jednocześnie podkreślał Twoją urodę, postaw na naturalne kolory. Pamiętaj, że nawet kiedy decydujesz się na bardzo naturalne odcienie, powinnaś najpierw sprawdzić, czy na pewno będą pasowały do odcienia Twojej cery, do Twoich oczu i urody generalnie. Nawet w przypadku naturalnych kolorów, cielistych, można popełnić błąd dobierając odcień, który nie będzie nam pasował. A makijaż ślubny, to przecież dla wszystkich z nas jeden z najważniejszych makijaży w naszym życiu, prawda?

 

Delikatny makijaż ślubny

Makijaż ślubny wcale nie musi koniecznie przypominać makijażu wieczorowego, więc nie musi być szczególnie mocny. Część z nas zdecydowanie woli makijaże delikatne, w naturalnych kolorach i na co dzień i podczas imprez, więc na ślub również wolimy wybrać coś, w czym czujemy się naprawdę dobrze. Makijaż ślubny powinien być ładny, ale i trwały. Tak więc staraj się stawiać na kosmetyki, które masz już sprawdzone, albo skorzystaj tego dnia z usług profesjonalnej makijażystki, która zrobi wszystko tak, aby trzymało się długo i aby żadne nieprzewidziane sytuacje nie zaburzyły tego wyjątkowego dnia.

 

Makijaż ślubny na czerwono

Zastanawiasz się na jaki makijaż postawić podczas ślubu? Czasami warto jest poszukać inspiracji wśród gwiazd. Fajnym pomysłem na ślubny makijaż jest klasyczna czerwień na ustach, którą można połączyć z dowolnym makijażem oczu. Kiedy decydujemy się na ciemną szminkę, musimy koniecznie sprawdzić jej trwałość i to, czy na pewno nie będzie nam się ścierała zbyt szybko, bo wówczas plamy mogą wylądować na przykład na naszej białej sukience, a tego zdecydowanie chcemy uniknąć, prawda? Czerwona szminka na ślub jest OK.