Perfekcyjna fryzura ślubna

 

 

Zastanawiasz się nad wyborem fryzjera na ślub? Zastanawiasz się, czy umówić sobie wizytę w salonie fryzjerskim, czy może zamówić fryzjerskie usługi do domu? Zawsze chcemy, aby nasza fryzura ślubna była idealna, perfekcyjna. To samo dotyczy naszego stroju i makijażu. Lepiej jest – w dzisiejszych realiach – zamówić usługi fryzjerskie i związane z makijażem (oczywiście o ile nie chcemy robić tego samodzielnie) do domu, gdzie na spokojnie będziemy mogły później szykować się do jednej z najważniejszych w naszym życiu uroczystości.

 

 

 

Fryzura ślubna w stylu retro loków

 

 

Zastanawiasz się nad fryzurą ślubną i chciałabyś oczywiście tego dnia wyglądać wyjątkowo? Wahasz się między fryzurą sprzed dekady, a fryzurą sprzed kilku stuleci, z drugiej strony rozważasz też czy nie postawić na coś nowoczesnego? Zobacz, jak fajnie może wyglądać fryzura ślubna, upięcie ślubne w stylu retro. Czasami warto jest powrócić do trendów sprzed kilku dekad, które po jakimś czasie okazują się ponadczasowe. Pamiętaj jednak, że takie loki wymagają sporej ilości kosmetyków utrwalających fryzurę, ponieważ łatwo je zniszczyć!

 

 

 

Idealna fryzura do ślubu – jak osiągnąć taki efekt?

 

 

Kiedy spoglądasz na to zdjęcie, na pewno myślisz sobie: perfekcyjne, idealne fryzury. Nie chodzi o sam kształt, o to czy akurat takie upięcia Ci się podobają – ale o to, jak gładko i idealnie zaczesane są włosy. Profesjonalny fryzjer, albo profesjonalna fryzjerka, jest w stanie osiągnąć taki efekt, pod warunkiem, że nasze włosy dają im do tego możliwości. Jeśli masz zdrowe i gładkie włosy, które dają się układać, które lubią się układać, którym służy modelowanie i traktowanie kosmetykami do stylizacji włosów – możesz śmiało stawiać na takie fryzurki i takich efektów oczekiwać, a wręcz wymagać.

 

 

 

Oryginalna fryzura ślubna – kolor i upięcie

 

 

Jeśli należysz do grona szalonych kobiet które niczego się nie boją – to taka fryzura ślubna z pewnością także nie będzie dla Ciebie żadnym wyzwaniem:- ) Oryginalny we fryzurze jest nie tylko kolor (nie wiadomo, czy modelka ze zdjęcia zafundowała go sobie z okazji ślubu, żeby wypaść awangardowo podczas najważniejszego dnia w swoim życiu, czy miała go już wcześniej) – ale oryginalne jest także upięcie. Nie jeden zwykły splot, a kilka, połączonych w całość warkoczy kłosów.

 

 

 

Nakrycie głowy z koronki zamiast welonu

 

 

Welon jest symboliczny – dla większości z nas wcale nie stanowi on specjalnego uatrakcyjnienia naszego wyglądu, a jedynie dodatek który fundujemy sobie, bo… bo większość kobiet funduje sobie welon na ślub. Możesz wybrać coś innego – na przykład taką delikatną woalkę jak na zdjęciu, która pełni funkcję symbolicznego welonu, a jednocześnie nie jest ciężka i zdecydowanie łatwiej ją i założyć, i zdjąć.

 

 

 

Prosta fryzura ślubna – kok

 

 

Jeśli masz bardzo długie włosy, to z jednej strony dobrze – bo masz całą masę różnych możliwości, jeśli chodzi o wybór fryzury do ślubu. Z drugiej strony – Twoje włosy są dość ciężkie, zwłaszcza kiedy upinasz je w kok. Są jednak fryzury, które pozwalają na uzyskanie wygodnych upięć. Jedną z takich fryzur jest ta przedstawiona na zdjęciu: prosty okrągły kok, wykonany za pomocą specjalnej grubej gumki (w formie pianki, gąbki). Wygodna fryzura i bardzo elegancka jednocześnie.

 

 

 

Prosta fryzura ślubna: rozpuszczone włosy i loki

 

 

Fryzura ślubna – z czym Ci się to kojarzy? Większości z nas fryzury ślubne kojarzą się z kokami i wysokimi upięciami. Takie fryzury – oczywiście w zależności od wykonania i długości naszych włosów – mogą być nieco niewygodne, ponieważ to dodatkowy „ciężar” dla naszej szyi. Zbyt mocno ściśnięty kok z długich włosów wbrew pozorom może wywołać nawet ból głowy. Jeśli więc nie czujesz się swobodnie w wysokich mocnych upięciach – może warto pomyśleć o rozpuszczonych włosach, na których zafundujesz sobie loki?

 

 

 

Opaska z drobnych perełek zamiast welonu

 

 

Gdy szykujemy się do ślubu, z jednej strony chciałybyśmy wykorzystać tradycyjne elementy – a z drugiej strony, kuszą nas nowoczesne rozwiązania. Poza tym – cóż to za przyjemność, kiedy na przykład suknia ściska nam talię, a do tego jej spód jest tak długi, że możemy się szybciutko i łatwo o niego potknąć? Albo co to za przyjemność mieć we włosach, na głowie, welon długości kilku metrów – który waży kilka kilogramów? Zamiast klasycznego welonu możesz postawić na przykład na opaskę wykonaną z drobnych perełek, kryształków i ozdobnych elementów.

 

 

 

Welon? – A może coś innego?

 

 

Jeśli nie do końca jesteś przekonana do welonu, nie musisz koniecznie decydować się na tego rodzaju ozdobę Twojej głowy podczas ceremonii ślubu. Spójrz na te zdjęcia i zobacz, czym możesz zastąpić tradycyjny, klasyczny welon – rozwiązań jest naprawdę wiele. Możesz postawić na błyszczące opaski – i wąskie, i szerokie, z ozdobami w formie różnego rodzaju motywów, albo proste opaski wysadzane na przykład błyszczącymi cyrkoniami. Możesz postawić na krótką woalkę, albo nakrycie głowy przypominające kapelusiki, które noszą kobiety obserwujące na widowniach świata wyścigi konne. Możesz też zrezygnować z nakrycia głowy podczas ślubu całkowicie!