Dekoracje weselnych stołów które nie wylądują w koszu

Co prawda kiedy decydujemy się na ślub i organizację wielkiego (albo mniejszego, ale dla nas i tak będącego wyzwaniem) wesela, nie chcemy aby nasze pieniądze poszły na marne. Staramy się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Dobrze jest, by ślubne i weselne wydatki organizować z sensem, by potem nie żałować. Trochę smutno nam, gdy po weselu widzimy jak dekoracje za które zapłaciliśmy krocie lądują w koszu, bo były jednorazówkami, do tego bezużytecznymi na dłuższą metę. Warto pomyśleć nad dekoracjami, które się przydadzą… albo na przykład znikną w naszych żołądkach, bo będą jadalne:- )

 

Słodkie upominki dla gości – w podzięce za przybycie

 

 

Jest zwyczaj, że dziękujemy gościom za to, że przyszli na nasz ślub. Dziękujemy mówiąc wprost za to, że zdecydowali się przyjąć nasze zaproszenie i pobawić się trochę za nasze pieniążki:- ) Aby podziękować gościom w ciekawy i słodki sposób, podpowiadamy, by do drobnych przygotowanych karteczek, czy liścików, dołączyć słodkie ciasteczka nawiązujące kolorem i kształtem do dekoracji na naszym weselu.

 

 

 

Czy wszystkie weselne torty muszą być nudne?

– To pytanie mogły zadawać sobie nasze mamy, albo babcie. My nie powinnyśmy mieć co do tego – przynajmniej nie dziś – wątpliwości. Weselne torty są dziś ciekawe nie tylko dlatego, że łączymy w nich chilli z czekoladą, albo wyskakują z nich fajerwerki, czy ogniste fontanny (czyli unowocześnione nieco sztuczne ognie). Tort sam w sobie może być ciekawą formą – i wyzwaniem dla niejednego artysty cukiernika:- )

 

Dekoracje weselne: tanio i ciekawie

 

 

Czasami najprostsze i najtańsze pomysły przychodzą nam do głowy dopiero wtedy, kiedy zobaczymy je na własne oczy. Mówimy sobie wówczas: no tak, myślałem kiedyś o czymś takim ale jakoś nie było czasu na realizację, albo mówimy sobie: że też wcześniej nie przyszło mi to do głowy. Jeśli szukasz inspiracji do swoich pomysłów na dekoracje weselne, stawiaj śmiało na przeglądanie stron takich jak ta – gdzie możesz zaczerpnąć idei na przeróżne dekoracje, które można wykonać samodzielnie i to całkiem drobnym kosztem, w porównaniu do zakupu gotowych dekoracji w sklepach na przykład z wyposażeniem wnętrz.

 

 

 

Dekoracje weselne – muszą być drogie?

 

 

Przyzwyczajeni jesteśmy generalnie do tego, że dekoracje weselne wyglądają jak z bajkowego pałacyku – albo jak z zajazdu rodem z PRL. Albo mamy do czynienia z bardzo eleganckimi nakryciami, dekoracjami, które wyglądają na bogate – albo z balonikami i serpentynami, których nie chcielibyśmy widzieć nawet na zabawie studniówkowej, często i karnawałowej. Dekoracje weselne mogą być takie, jakie tylko sobie wymarzysz. Dekoracje weselne mogą być przygotowane specjalnie na Twoje życzenie i dokładnie zgodnie z Twoim gustem, jeśli zaangażujesz odpowiednio dobraną firmę albo wynajmiesz odpowiedni lokal.

 

 

 

Dekoracje weselne = poczęstunek dla gości!

 

 

Czasami zastanawiamy się, jak tu wszystko zorganizować, żeby: stół wyglądał dobrze, gościom wszystko smakowało i nie wydać za dużo pieniędzy na te dwa aspekty, dekoracje i jedzenie. Nie chodzi tylko o wesele, bo przecież tę uroczystość zakładamy, że świętować będziemy tylko raz w życiu:- ) Ale i na wesele chcemy przyszykować wszystko idealnie. Podpowiadamy: dekoracje weselne mogą być jednocześnie poczęstunkiem dla gości. Dekoracje będą atrakcyjniejsze, bo będą smaczne. A smakołyki atrakcyjniejsze, bo będą ciekawie wyglądać. Pomysł: ciasteczka z motywami ślubnymi!

 

 

 

Dekoracje weselne – pomysł na upominek dla gości

Jeśli masz artystyczne zacięcie, to na pewno sama z wielką przyjemnością przygotujesz upominki dla gości i część weselnych dekoracji. Coraz więcej kobiet chętnie wraca do rękodzieła i lubi bawić się w swoje własne, domowe wynalazki. Zobacz, jak możesz połączyć dwa w jednym: dekoracje weselne i prezent w ramach podziękowania dla gości. Przy dużej ilości zaproszonych osób, niekoniecznie jesteśmy w stanie wykonać tego typu dekoracje samodzielnie – ale na pewno możemy znaleźć podobne gotowe dekoracje, albo zaangażować w to kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień.

 

Pomysł na dekoracje stołu – jadalne dekoracje!

 

 

Jeśli należysz do grona osób, które cenią sobie dosłownie każdą złotówkę – i nie chciałabyś niepotrzebnie wydawać pieniędzy na dekoracje weselnego stołu, możesz śmiało postawić na dekoracje, które jednocześnie będą… poczęstunkiem dla gości. Z pewnością w ofercie restauracji, w której będziesz organizowała wesele, znajdziesz takie właśnie dekoracje, które jednocześnie będą jadalnym przysmakiem. To fajny sposób na to, by zaoszczędzić! Spójrz na zdjęcie i zobacz, jak ciekawie mogą wyglądać poczęstunki dla gości.

 

 

 

Ślub na świeżym powietrzu w Polsce?

 

 

Takie klimaty jak widzisz na zdjęciu, na pewno nie raz przewinęły Ci się gdzieś podczas oglądania amerykańskich filmów (niekoniecznie tylko komedii romantycznych). Amerykanie często decydują się na ślub i wesele na świeżym powietrzu… a przecież też może zaskoczyć ich deszcz. My jednak zawsze jesteśmy pełni obaw i niezbyt chętnie decydujemy się na rozwiązania, które są niepewne. Pogoda mogłaby popsuć nam plany!

 

 

 

Czarno-białe dekoracje weselne

 

 

Jak każda z nas doskonale wie, czerń i biel to dwa kolory które nie tylko dobrze wyglądają w zestawieniu ze sobą, ale i dobrze wyglądają w zestawieniu z każdymi innymi kolorami. Jeśli więc ciągle wahasz się na jakie dekoracje weselne postawić – czy będą one pasowały do sali, albo miejsca w którym planujesz wesele, zawsze możesz pójść w czarno-białe zestawy. To rozwiązanie jest klasyką na dziś dzień, nie musisz wszystkiego dekorować cukierkowym różem. Na zdjęciu mała podpowiedź, jak takie dekoracje wyglądają na żywo;- )