Sesja zdjęciowa w plenerze – warto?

 

 

Jeśli masz sporo znajomych, którzy niedawno wzięli ślub – na pewno natknęłaś się na masę zdjęć (chociażby na tak magicznych portalach jak facebook), które wykonane zostały na specjalnie zamawianych sesjach zdjęciowych w plenerze. Takie sesje zamawiamy zazwyczaj u profesjonalnych fotografów, którzy ze swoimi aparatami podążają za nami i proponują nam różne ciekawe ujęcia. Zanim zapłacisz za taką sesję, szczerze polecamy sprawdzić jakie fotki wychodzą fotografowi, którego chcemy wynająć. A najlepiej też rozejrzeć się wśród swoich znajomych i sprawdzić, czy może któryś z nich nie zajmuje się fotografią po godzinach… :- )

 

 

 

Ślubna sesja zdjęciowa – w mieście, czy w plenerze?

 

 

Oczywiście najprostszą odpowiedzią na powyższe pytanie byłaby odpowiedź: część zdjęć w mieście, część w plenerze. Jednak nie zawsze możemy, albo nie zawsze chcemy wydawać pieniądze na zdublowaną sesję zdjęciową – a nie wszyscy mamy pod ręką znajomych czy przyjaciół, którzy swoim profesjonalnym aparatem zrobią dla nas wyjątkowe, pamiątkowe zdjęcia. Zastanów się nad tym, co bardziej tkwi w Twoim sercu – miasto, czy może wieś? Miejskie klimaty, czy plener? Jeśli sama lepiej czujesz się w mieście – wybierz miasto, o ile znajdziesz w nim odpowiednio fascynujące tła dla swoich ślubnych zdjęć:- )

 

 

 

Sesja ślubna w starym stylu – czarno-białe zdjęcia

 

 

Należysz do osób dla których ślub – i generalnie małżeństwo – to głównie romantyczne uniesienia? Chcesz utrwalić ten najważniejszy dzień dla Twojego związku w romantycznej formie? Mamy dla Ciebie ciekawy pomysł – zafunduj sobie zdjęcia w stylu retro, zdjęcia w starym stylu. Nie trzeba do tego wynajmować drugiego fotografa – wystarczy że profesjonalista później zajmie się obróbką Twoich zdjęć.

 

 

 

Wesoła ślubna sesja zdjęciowa

 

 

Kiedy wyobrażamy sobie zdjęcia ze ślubu i z wesela, w większości mamy te same skojarzenia. Czasami fajnie jest pójść w oryginalne rozwiązanie i postawić na przykład… w sesję zdjęciową na wesoło. Fotka dołączona do tego wpisu to jedynie symbol – pomysłów można znaleźć naprawdę wiele. Jeśli lubisz podglądać, a potem z podejrzanych pomysłów czerpać inspiracje… rozejrzyj się po tej stronie – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

 

 

Zdjęcia ślubne – szukać fotografa?

Planujesz w najbliższym czasie ślub i wesele – i zastanawiasz się nad tym, czy szukać profesjonalnego fotografa, czy może poprzestać na zdjęciach, które zrobią Twoi bliscy i znajomi? Niewątpliwie wszystkie argumenty poza kwestią finansową (w końcu fotograf trochę będzie nas kosztował) przemawiają na korzyść wynajęcia profesjonalisty. Zdjęcia, które zrobi nam fotograf będą nie tylko lepsze pod względem jakości – to znaczy na przykład dostrojone odpowiednio będzie światło i dostrojona będzie ostrość – ale i pod względem pomysłowości, jeśli wynajmiemy prawdziwego profesjonalistę.

 

Ślubna sesja zdjęciowa – dodatki!

 

 

Coraz popularniejsze stają się profesjonalne sesje zdjęciowe, które fundujemy sobie po ślubie. Robimy je w plenerze, albo w ciekawych miejscach w naszej okolicy – albo nawet wyjeżdżamy daleko od domu, by móc zrobić sobie zdjęcia na przykład w naszym ulubionym mieście, w którym chcielibyśmy kiedyś zamieszkać. Sesje są coraz tańsze – bo i robienie a potem wywoływanie zdjęć to coraz niższe koszty. Do sesji możemy wymyślić całą masę własnych przeróżnych dodatków, gadżetów, stylizacji – albo poprosić o to fotografa!

 

 

 

Ślubna sesja zdjęciowa – coraz bardziej popularna!

 

 

Sesje zdjęciowe z okazji ślubu, to standard – od wielu lat zawsze uwiecznia się i ślub, i wesele, i przygotowania państwa młodych do ślubu. Jednak dzisiaj sesje ślubne nabierają coraz bardziej wyszukanego charakteru. Robimy sobie sesje zdjęciowe nie tylko w dniu ślubu i wesela, ale i po ślubie – aby uwiecznić nas w ciekawym miejscu, ciekawej sytuacji. Na przykład sesja zdjęciowa w parku pełnym kwiatów, z koniem jako dodatkowym elementem dekoracyjnym – jak na zdjęciu przykładowym. Musimy jeszcze raz ubrać się w nasze ślubne stroje, jeszcze raz wystylizować, zapłacić spore pieniążki fotografowi – ale za to mamy fantastyczną pamiątkę na całe życie!

 

 

 

Zdjęcia ślubne: kogo zaangażować?

Sesje ślubne, takie profesjonalne, stają się coraz bardziej modne, bo chcemy, aby ten dzień został uwieczniony wyjątkowo. Kiedyś zdjęcia i filmy same w sobie były dla nas luksusem. Dziś luksusem są dla nas zdjęcia, które zrobimy naprawdę profesjonalnie. Dlatego często sięgamy po pomoc profesjonalnych, naprawdę fachowych fotografów nie tylko w dni ślubu i wesela – ale i by zrobić pamiątkową sesję ślubną. Możemy wybrać się na nią na przykład do ulubionego parku, albo do pięknego kompleksu z pałacykiem. Możemy też na taką sesję zabrać swoich najbliższych przyjaciół – i nawet psa zamienić w jednego ze świadków naszego wielkiego dnia.