Zaproszenie ślubne w oldschool’owym stylu

 

 

Jeszcze nie tak dawno śluby zawsze wyglądały tak samo. Zaproszenia były podobne, dekoracje sal monotonne, a całość uroczystości zawsze utrzymana w podobnych klimatach. Dziś stawiamy na różne style: urządzamy wesela i śluby na przykład w stylu skandynawskim, w stylu brytyjskim czy w stylu lat 60-tych. Jeśli szykujesz wesele w jakimś konkretnym stylu – stawiaj na to, by wszystko było ze sobą zgrane – od stylizacji, przez dekoracje sali weselnej, po zaproszenia ślubne.

 

 

 

Zaproszenia ślubne – mnóstwo możliwości!

Podobnie jak w kwestii ślubnych i weselnych dekoracji i strojów – tak samo w kwestii zaproszeń ślubnych mamy całą masę możliwości. Możemy wybrać standardowe zaproszenia które można kupić w gotowych pakietach – i kosztują one dosłownie gorsze – a możemy także postawić na bardziej zaawansowane formy. Zaproszenia podobne do tych, które widzimy na zdjęciach, możemy dostać także w gotowej wersji – albo zamówić swoje własne kształty, motywy, kolory – u osób które zawodowo albo hobbystycznie zajmują się tworzeniem małych dzieł sztuki z papieru.

 

Ślubne kotyliony – ozdoba dla gości

 

 

Moda ślubna – jak każda moda – zmienia się sezonowo. Jednak jeden trend się nie zmienia: coraz więcej nowych rzeczy dochodzi, jeśli chodzi o ozdoby, gadżety, akcesoria. Na przykład – ostatnio w modzie ślubnej pojawiły się… kotyliony dla gości. Każdy z gości otrzymuje przeważnie taki kotylion jako załącznik do zaproszenia – albo przy wejściu na zabawę weselną. Kotyliony mogą mieć formę ozdobnych kwiatów, symbolicznych obrączek albo na przykład formę zwykłej przypinki jak na zdjęciu, która będzie przedstawiała na przykład wizerunek pary młodej.

 

 

 

Zaproszenia ślubne – ile na nie wydajemy?

 

 

Jeszcze do niedawna zaproszenia ślubne zawsze wyglądały standardowo: to była biała kartka z wydrukowanymi napisami, na której widniała czarno-biała, albo ozdobiona złotem grafika, przedstawiająca albo parę młodą, albo dwie obrączki, albo zakochane gołąbki. Dzisiaj coraz częściej decydujemy się na oryginalne zaproszenia i to nie tylko takie kupione w pakiecie w sklepie – ale i takie projektowane specjalnie dla nas, na przykład przez osoby zajmujące się tworzeniem małych arcydzieł z papieru. Takie zaproszenie wykonane ręcznie, to koszt minimum pięciu złotych – natomiast klasyczne zaproszenie drukowane, to nawet mniej niż złotówka.

 

 

 

Dekoracje weselne inaczej: kotyliony dla gości

 

 

Kiedyś dekoracje weselne, to były głównie serpentyny, baloniki i kwiaty – zazwyczaj sztuczne, które znajdowały się w weselnych salach przez całe ślubne sezony. Dziś dekoracje ślubne chcemy wybierać samodzielnie – i nie chodzi tylko o dekoracje sali, ale i szereg akcesoriów. Przyjęło się, że gościom którzy przybyli na ślub, wysyła się nie tylko kartkę z podziękowaniami, ale i na przykład słodki upominek. Jego wygląd powinien pasować do dekoracji ślubu. Rozdajemy także gościom kotyliony – czyli przypinki, które umieszczają na swoich ślubnych strojach, na przykład w postaci kwiatuszków, które dołączamy do zaproszeń. Fajnym pomysłem na kotylion jest zwykła przypinka, na której umieszczamy własnoręcznie zaprojektowaną grafikę.

 

 

 

Zaproszenia na ślub – według własnego projektu

 

 

Chciałabyś, aby zaproszenia na Twój ślub były wyjątkowe? Masz jakiś swój pomysł, ale nie widzisz nigdzie takich, jakie chciałabyś mieć i wysłać swojej rodzinie i znajomym? Możesz śmiało postawić na zaproszenia własnego projektu – albo poprosić osoby, które zajmują się projektowaniem grafiki i tego typu gadżetów, by stworzyły coś dla Ciebie. Zaproszenia ślubne nie muszą być nudne i przedstawiać obrączek czy ściskającej się pary młodej. Mogą pokazywać dosłownie wszystko – i mieć taką formę, jaka Ci się tylko podoba. Koszty wcale nie są znacznie większe!

 

 

 

Zaproszenia ślubne – tradycyjne czy oryginalne?

 

 

Zastanawiasz się nad każdym detalem, który związany jest z Twoim ślubem? Chciałabyś, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i przede wszystkim, aby wszystko do siebie pasowało i współgrało ze sobą? – Na pewno więc zastanawiasz się także nad tym, jakie zaproszenia ślubne wybrać: postawić na tradycyjne kartki które można kupić w sklepie, czy wymyślić coś swojego? Jeśli chciałabyś, aby Twoje zaproszenia były oryginalne i zawierały na przykład Twój własny projekt – możesz spokojnie znaleźć taką drukarnię, która wydrukuje zaprojektowane przez Ciebie zaproszenia w takiej samej cenie, jaką poniosłabyś kupując gotowe zaproszenia w sklepie.