Welon? – A może coś innego?

 

 

Jeśli nie do końca jesteś przekonana do welonu, nie musisz koniecznie decydować się na tego rodzaju ozdobę Twojej głowy podczas ceremonii ślubu. Spójrz na te zdjęcia i zobacz, czym możesz zastąpić tradycyjny, klasyczny welon – rozwiązań jest naprawdę wiele. Możesz postawić na błyszczące opaski – i wąskie, i szerokie, z ozdobami w formie różnego rodzaju motywów, albo proste opaski wysadzane na przykład błyszczącymi cyrkoniami. Możesz postawić na krótką woalkę, albo nakrycie głowy przypominające kapelusiki, które noszą kobiety obserwujące na widowniach świata wyścigi konne. Możesz też zrezygnować z nakrycia głowy podczas ślubu całkowicie!

 

 

 

Seksowna suknia ślubna i piękny długi welon

Chciałabyś podczas swojego ślubu z jednej strony wyglądać klasycznie, chciałabyś by to co będziesz miała na sobie było eleganckie i stonowane. A z drugiej strony, chciałabyś wyglądać seksownie i bardzo atrakcyjnie dla swojego partnera, który za moment zostanie Twoim mężem. Jak połączyć ze sobą te dwa pomysły? Możesz wybrać na przykład stylizację jak na naszym przykładowym zdjęciu: kobieta ma białą sukienkę, a więc w klasycznym kolorze dla sukien ślubnych, jednak z bardzo głębokim i seksownym dekoltem. Do tego piękny, długi welon, który nadaje całości szyku i elegancji.

 

Delikatna opaska zamiast welonu

Wiele kobiet, które decydują się na ślub kościelny, zastanawia się jakby tu połączyć tradycję z nowoczesnością. Jak z jednej strony wyglądać jak prawdziwa panna młoda, a z drugiej aby nie przesadzić z oldschoolowymi modami, które bywają – mówiąc wprost – niewygodne. Z jednej stronie chętnie przyodziałybyśmy welon, a z drugiej, kiedy pomyślimy sobie że będzie nam w nim ciepło, albo że nie daj boże się o niego potkniemy… dlatego czasem chętnie korzystamy z innych rozwiązań, na przykład welon zastępujemy elegancką opaską, jak w przykładzie na zdjęciu.

 

Fryzura ślubna: rozpuszczone włosy i wianek

Lubisz naturalne stylizacje, bardzo podobają Ci się naturalne klimaty? Podczas ślubu chciałabyś wyglądać jak leśna nimfa, a nie jak pani z wieczorowego balu? Nie masz pomysłu, jaką fryzurę dobrać do swojej naturalnej stylizacji? Najprostszym – a jednocześnie ciekawym, bo niebanalnym i zdecydowanie rzadko spotykanym – sposobem na stylizację włosów do ślubu jest… pozostawienie ich rozpuszczonymi, a jako ozdobę dodanie do nich wianka z naturalnych kwiatów, którym śmiało możemy zastąpić ozdoby i nawet ślubny welon.

 

Klasyczna suknia i długi welon

Klasyczne suknie ślubne w białym kolorze, w połączeniu z długim welonem wykonanym z lekkiego materiału, to wciąż numer jeden jeżeli chodzi o ślubne stylizacje, przynajmniej w naszym kraju. Coraz częściej decydujemy się na suknie w innych kolorach niż biel, albo na dodatki inne niż welon, jednak białe sukienki uszyte z klasycznych materiałów, w połączeniu z klasycznym welonem, wciąż wiodą prym wśród stylizacji ślubnych. Panna młoda zawsze chce tego dnia wyglądać wyjątkowo, a w zależności od tego, jak oryginalna ma być jej stylizacja, dobiera odpowiednie dla siebie dodatki, począwszy od sukni a kończąc na biżuterii.

 

Klasyczny delikatny welon – jak jest upinany?

Kiedy decydujemy się na bardzo klasyczną stylizację ślubną, nie może w niej zabraknąć welonu. Welon z jednej strony powinien dobrze się trzymać, a z drugiej strony, musimy mieć możliwość szybko i łatwo go rozpiąć i zdjąć, chociażby ze względu na weselne tradycje i zabawy z nim związane. Welon powinien być więc zamocowany na tyle mocno, aby nie opadł nam przypadkiem podczas ślubnej uroczystości, ale na tyle delikatnie, by można było go szybko i w łatwy sposób zdjąć. Są na to gotowe patenty, z których możemy sobie skorzystać.

 

Pelerynka zamiast welonu

W strojach ślubnych zaczynamy eksperymentować tak samo mocno, jak z codzienną modą. Lubimy eksperymenty, bo dzięki nim odkrywamy nowe rzeczy. Jednym z takich eksperymentów jest na przykład pelerynka, którą narzucamy sobie na sukienkę, zamiast ślubnego welonu. Tradycyjny welon lubimy też coraz częściej zastępować dodatkami, które wplatamy we włosy albo wpinamy jak klasyczne spinki czy wsuwki. Welony wciąż są w modzie, ale z tą ślubną modą lubimy coraz częściej poeksperymentować i trochę się pobawić.

 

Prosta stylizacja ślubna: delikatna sukienka i opaska zamiast welonu

Czasy, kiedy symbolem udanego ślubu i wesela był przepych, minęły bezpowrotnie. Dziś już nie jest tak, że im dłuższa suknia z trenem niesionym przez dwuszereg dzieci z rodziny, to symbol powodzenia. Dziś często wolimy stawiać na prostotę: na wesela z kateringiem, zamiast zastawionych stołów do których przynoszone są po kolei różne potrawy przez kelnerów, wolimy szwedzki stół. Podobnie jest ze stylizacjami ślubnymi. Owszem, chcemy na swoim ślubie wyglądać jak najlepiej i często nie oszczędzamy na tym, ale nie stawiamy na przepych, który musi być koniecznie wyznacznikiem udanej stylizacji.