Oryginalna fryzura ślubna – kolor i upięcie

 

 

Jeśli należysz do grona szalonych kobiet które niczego się nie boją – to taka fryzura ślubna z pewnością także nie będzie dla Ciebie żadnym wyzwaniem:- ) Oryginalny we fryzurze jest nie tylko kolor (nie wiadomo, czy modelka ze zdjęcia zafundowała go sobie z okazji ślubu, żeby wypaść awangardowo podczas najważniejszego dnia w swoim życiu, czy miała go już wcześniej) – ale oryginalne jest także upięcie. Nie jeden zwykły splot, a kilka, połączonych w całość warkoczy kłosów.

 

 

 

Upięcie włosów do ślubu – loki

W jaki sposób wykonuje się taką fryzurę ślubną jak na zdjęciu, czy długo to trwa i czy można spodziewać się, że fryzura długo zachowa swoją formę? Proces wykonania fryzury jest dość długi, jednak w przypadku tak ważnej uroczystości jak ślub nie robi nam to specjalnej różnicy: jesteśmy w stanie poświęcić na przygotowania i wiele czasu i wiele pieniędzy. Fryzura trzyma się długo, jeśli jest wykonana poprawnie i rzetelnie, a więc każdy loczek spięty jest osobną wsuwką, a całość zabezpieczona jest lakierem lub innym podobnym utrwalającym kosmetykiem.

 

Upięcie ślubne – fryzura do ślubu

Gdzie możemy szukać inspiracji do weselnych fryzur? Albo fryzur ślubnych? Możemy szukać ich oczywiście w sieci i to niekoniecznie pod hasłami związanymi ze ślubem. Możemy znaleźć mnóstwo ciekawych pomysłów na stronach poświęconych fryzjerstwu, ale także na blogach prowadzonych przez pasjonatki zabawy w układanie włosów – których pomysły często są równie (a nawet bardziej) fascynujące, co propozycje zawodowych fryzjerów. Możesz inspirować się także fryzurami gwiazd, albo fryzurami które znajdziesz w czasopismach o tematyce fryzjerskiej.

 

Fryzura ślubna – to samo upięcie, kilka wariantów

Jeśli wyjątkowo podoba Ci się jakieś ślubne upięcie, ale nie do końca wiesz jak je ozdobić, możesz zaczerpnąć inspiracji z tego właśnie zdjęcia. Ozdoby do włosów, które możesz mieć na sobie podczas ślubu, niekoniecznie muszą być białe i muszą składać się z kwiatów. Możesz postawić także na eleganckie spinki w kolorze srebrnym (albo złotym, w zależności od tego jaką wybierasz biżuterię). Ozdoby nie muszą być duże: to może być kompozycja kilku mniejszych ozdób, które zgrane ze sobą tworzą interesującą i ciekawą całość.

 

Upięcie ślubne: delikatne loki

Czujesz się najlepiej w rozpuszczonych włosach i uważasz, że takie właśnie najbardziej Ci pasują? Chciałabyś podczas ślubu – jak każda panna młoda – wyglądać wyjątkowo, ale wiesz, że mocne upięcia, to znaczy na przykład koki, w ogóle Ci nie pasują? Pomyśl o połączeniu rozpuszczonych włosów z delikatnym upięciem, na przykład jak u pani na zdjęciu. Delikatne loki upięte są lekko za pomocą wsuwek i spinek, które utrzymują całość fryzury w ładzie, ale z drugiej strony jej nie ograniczają.

 

Fryzura ślubna – delikatny kok z ozdobami

Kiedyś fryzury ślubne kojarzyły nam się z dużymi upięciami, w formie skomplikowanych koków, niczym z barokowych obrazów. Dzisiaj coraz rzadziej stawiamy na takie upięcia, których wykonanie zajmuje mnóstwo czasu – podobnie jak później rozplątanie. Bo przecież fryzura ślubna musi być trwała, bo czeka nas długa weselna noc. Stawiamy coraz częściej na naprawdę proste fryzury, bo do mody wraca… natura! Stawiamy na delikatne makijaże, ubrania w rozmiarach oversize. Ten trend – powrotu do natury – dotarł także do fryzur, również fryzur ślubnych.

 

Fryzury ślubne w różnych wersjach

Kiedy planujemy swoją fryzurę ślubną, to podobnie jak z każdym innym elementem naszej stylizacji, chcemy, aby wyglądała ona wyjątkowo. Fryzura ślubna powinna być elegancka i estetyczna, często chcemy też, by była dodatkowo oryginalna. Nie możemy jednak przesadzać z komplikacją swojego ślubnego uczesania, bo później kiedy coś nam się rozplącze, całość może stracić swój blask i efekt będzie całkiem inny niż ten, który sobie zamierzyłyśmy. Wybieraj fryzurę ślubną rozsądnie: ma być piękna, ale i wygodna, a dodatkowo jeszcze powinna być naprawdę trwała.

 

Fryzura ślubna: kok z warkoczami i ozdobami

Nie możesz zdecydować się, jaką fryzurę ślubną wybrać? Postawić na szeroki warkocz, a może na tradycyjne upięcie z kokiem? Włosy rozpuszczone w lokach, a może jednak upięte? Niezależnie od tego co wybierzesz, zawsze możesz do włosów dodać ozdoby, na przykład takie jak u modelki na zdjęciu. Ozdoby do włosów znajdziesz w wielu sklepach i wcale nie muszą być one drogie, nie muszą być złote i wysadzane drogimi kryształami. Ozdoby do włosów są we wszystkich możliwych kolorach i wzorach, więc na pewno wybierzesz dla siebie coś, co będzie pasowało i do Ciebie i do Twojej ślubnej kreacji.