Dekoracje weselne: tort

Tort weselny dobieramy zazwyczaj kolorystyką do dekoracji weselnych. Jeśli wśród dekoracji będzie dominował kolor niebieski, to tort przeważnie też jest niebieski. Kiedy wybraliśmy białe dekoracje, to nasz weselny tort również zazwyczaj jest biały. Na zdjęciu widzimy ślubny torcik, ale na złoto. Ciekawe ile chemii kryje się w polewie tego tortu? Ciekawe co takiego, jakie składniki sprawiają, że wygląda jak prawdziwe złoto? Gdybyśmy miały jeść je na co dzień, byłoby się czego obawiać… ale raz na całe życie, na swoim weselu, możemy sobie postawić na złoty tort ze złotym barwnikiem, niezależnie od tego co tak naprawdę on w sobie zawiera.

 

Tort jako element dekoracji weselnej

Dekoracje weselne do ślubu kojarzą nam się często z przepychem. Kojarzą nam się z mnóstwem gadżetów, akcesoriów, elementów dekoracyjnych, które tak na dobrą sprawę są zbędne, a jedynie zajmują miejsce. Wszechobecne baloniki, serpentyny, kwiaty – często sztuczne, wieloletnie, z których sypie się kurz. Jeśli nie lubisz takich akcesoriów, postaraj się dobrać po prostu praktyczne elementy wesela w taki sposób, by były dekoracją. Na przykład dobierz złotą zastawę i złote kwiaty, złoty tort i złote akcesoria które przydadzą się gościom.

 

Tort weselny całkiem inaczej!

Czy lubisz jeść torty? Odpowiedz sobie na to pytanie szczerze. Tak naprawdę, gdyby zapytać statystycznego Polaka o to, czy ze słodkości woli szarlotkę, makowiec, sernik, biszkopt – czy tort – to pewnie większość odpowiedziałaby, że tort jest na ostatnim miejscu… głównie dlatego, że trzeba trafić na naprawdę dobrego cukiernika, aby udało nam się dostać dobry tort. Jeśli chcesz postawić na oryginalne ciacho świąteczne, możesz wybrać na przykład fuzję smaków: biszkopt przekładany makowcem, szarlotką czy innym pysznym ciachem, w równie pysznej formie, na przykład takiej jak na zdjęciu.

 

Tort weselny – jak rzeźba

Czasy kiedy tort ślubny musiał wyglądać jak wielka, biała beza, minęły bezpowrotnie. Dziś nawet w trendach cukierniczych idziemy wciąż do przodu. Stawiamy na oryginalne formy, na oryginalną geometrię i oryginalną kolorystykę cukierniczych wyrobów ślubnych. Dotyczy to także weselnych tortów, które często muszą dla nas lepiej wyglądać… niż smakować. Jest dostępnych tak wiele przeróżnych, często bardzo surrealistycznych form i kształtów, że możemy mieć problem, aby się na coś zdecydować. W razie czego możemy postawić na białą klasykę, ale z odrobiną ekstrawagancji, jak na zdjęciu.

 

Dekoracje weselne: tort jak malowany

Jak to możliwe, że cukiernicy są dziś w stanie wyczarować takie dekoracje, które wyglądają jak prawdziwe? Na przykład w jaki sposób mogą powstawać dekoracyjne kwiatuszki, jak na weselnym torcie ze zdjęcia? Większość podobnych dekoracji wykonywana jest z masy lukrowej, albo z „wafelków” przypominających tradycyjny bożonarodzeniowy opłatek. Te pierwsze smakują trochę jak cukier puder, bo z niego w większości się składają. Lukier plastyczny to połączenie cukru pudru z kilkoma innymi składnikami. Te wykonane z wafelków, smakują jak posłodzone opłatki, którymi dzielimy się podczas świąt.

 

Pomysł na tort weselny – piramida

Zastanawiamy się nad każdym detalem i szczegółem, kiedy przygotowujemy ślub i szykujemy wesele. Istotna jest nie tylko suknie i garnitur, nie tylko menu na weselu, ale też nawet fakt, jak wszystkie przygotowane na wesele rzeczy będą wyglądać. Na przykład kiedy zamawiamy weselny tort, to mimo wszystko wiele z nas zwraca uwagę na to, jak on będzie wyglądał, a mniej na to jaki będzie miał smak. To fakt! Kiedy decydujemy się na zamawianie weselnego tortu u cukiernika, nie ma takiej opcji, aby przeglądać jakiś katalog bez zdjęcia. Najpierw jemy oczami, dopiero potem słodkości trafiają do naszych ust…