Buty do ślubu – wybierać szpilki?

 

 

Masz dylemat: wybrać wygodne buty, w których na sto procent będziesz czuła się wygodnie, czy wybrać buty rodem z prawdziwego katalogu mody najwyższej jakości projektantów? Wybrać płaską podeszwę czy szpilki? – Szpilki wybierz tylko wtedy, jeśli chodzisz w takich butach na co dzień choć od czasu do czasu. W innym wypadku… po prostu nie będziesz się w nich czuła dobrze – na pewno. Ale nawet jeśli chodzisz w wysokich obcasach często, poza szpilkami na ślub i wesele zaopatrz się też koniecznie w buty na płaskiej podeszwie. Dla własnego dobra!

 

 

 

Buty ślubne – wysokie obcasy i cholewka za kostkę

 

 

Buty ślubne przeważnie kojarzą nam się z obcasami, najczęściej szpilkami. Nie zawsze wybór szpilek na nasz własny ślub kończy się dobrze, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w chodzeniu w tego typu butach. Jednak jeśli jesteś fanką szpilek i często je nosisz – możesz śmiało stawiać na takie buty na ślub, jednak weź też ze sobą płaskie buty na wesele, w końcu chcesz pewnie przetańczyć całą noc, prawda? Fajnym pomysłem na wygodne szpilki do długiej sukni ślubne są buty wystające nieco za kostkę, w których na pewno jest wygodniej bo łatwiej jest nam utrzymać równowagę.

 

 

 

Błyszczące buty ślubne obsypane srebrnym brokatem

Jakie buty wybrać do ślubu, aby po pierwsze pasowały do naszej sukienki, by były eleganckie i wygodne jednocześnie? Przede wszystkim, musisz zdecydować się na kolor i zdecydować, czy buty mają być dodatkową ozdobą, czy tylko przykryciem Twoich stóp. Fason butów powinien być wygodny, a więc jeśli wcale nie chodzisz w butach na obcasach, szczególnie w szpilkach, nie wybieraj takich butów do ślubu, bo będziesz mieć z tym poważne problemy. Ale jeśli jesteś przyzwyczajona do szpilek i nosisz je na co dzień – możesz śmiało wybierać taki fason na ślub, ale na wesele przygotuj sobie lepiej wygodne baleriny.

 

Buty do ślubu: na obcasie czy bez?

Kiedy oglądamy zdjęcia w albumach albo katalogach ze ślubnymi stylizacjami, większość modelek ma na sobie wysokie szpilki (oczywiście jeśli jesteśmy w stanie zobaczyć stopy spod często ekstremalnie długich sukien). Zastanawiasz się, czy też wybrać takie buty na swój ślub, czy postawić jednak na wygodę i wybrać na przykład… baleriny? Jeśli na co dzień przynajmniej od czasu do czasu nosisz obcasy czy szpilki – możesz postawić na takie buty podczas ślubu, a na wesele postawić na przykład na wygodne baletki. Jeśli jednak w ogóle nie chodzisz w butach na obcasie – nie ryzykuj wybierając takie buty na ślub.

 

Sandały na szpilce – buty ślubne

Kiedy wybieramy buty ślubne, to podobnie jak w przypadku wyboru sukni – najpierw zwracamy uwagę na wygląd. Dopiero na drugim miejscu stawiamy kwestię wygody i komfortu, bo w końcu najpierw takich wyborów dokonuje nasz zmysł wzroku… dopiero potem zastanawiamy się nad wygodą. A wygoda powinna być równie ważna co wygląd. Wyobraź sobie, że decydujesz się na takie sandały na szpilce jak na zdjęciu i masz zamiar spędzić w nich cały swój ślub i całą weselną zabawę. Czy aby nie zepsujesz sobie tym najważniejszego dnia w swoim życiu, jeśli okaże się, że już po kilku minutach będziesz miała szpilek dość i zamiast o ślubie, będziesz myśleć o tym, żeby zdjąć buty?

 

Szpilki do ślubu? – Jak wybrać buty ślubne

Nawet większość mężczyzn uważa, że najpiękniejsze kobiece buty to szpilki. Stopy wyglądają w nich niezwykle seksownie. Często jednak stopy wyglądają w szpilkach dobrze tylko wtedy, kiedy siedzimy… a nie stoimy, a tym bardziej kiedy idziemy. Dla kobiet, które nie mają wprawy w chodzeniu na szpilkach, zdecydowanie nie polecamy butów na obcasie podczas ślubu. Wybierz takie buty, w których będzie Ci wygodnie, i w których nie będziesz cały czas musiała zastanawiać się i martwić, że gdzieś się potkniesz, przewrócisz.

 

Buty ślubne – jakie wybrać?

Gdyby zapytać, jak najczęściej dobieramy buty do naszych stylizacji na ważne okazje, pierwsza myśl jaka przyjdzie nam do głowy, to: dobieramy tak, żeby buty pasowały do całości stylizacji. To też, ale musimy zwracać również uwagę na to, czy buty będą wygodne. Jeżeli nigdy nie nosimy szpilek, nie nosimy obcasów, to nie stawiajmy na takie buty podczas własnego ślubu! Lepiej jest wybrać buty wygodne, które dobrze będą leżały na naszych stopach, niż później cierpieć i żałować, że pokusiłyśmy się o założenie takich ciżemek, które przez całą uroczystość nas uwierały i przez to nie mogłyśmy się skupić na własnym ślubie.