Dekoracje weselne: tanio i ciekawie

 

 

Czasami najprostsze i najtańsze pomysły przychodzą nam do głowy dopiero wtedy, kiedy zobaczymy je na własne oczy. Mówimy sobie wówczas: no tak, myślałem kiedyś o czymś takim ale jakoś nie było czasu na realizację, albo mówimy sobie: że też wcześniej nie przyszło mi to do głowy. Jeśli szukasz inspiracji do swoich pomysłów na dekoracje weselne, stawiaj śmiało na przeglądanie stron takich jak ta – gdzie możesz zaczerpnąć idei na przeróżne dekoracje, które można wykonać samodzielnie i to całkiem drobnym kosztem, w porównaniu do zakupu gotowych dekoracji w sklepach na przykład z wyposażeniem wnętrz.

 

 

 

Dekoracje weselne – świece i lampiony

 

 

Fajnym sposobem na dekoracje weselne jest naturalne światło, a więc takie pochodzące ze świec. Pamiętaj jednak, aby świece zawsze ustawione były w takim miejscu i w taki sposób, aby po pierwsze nikt ich nie zrzucił (ze względu na bezpieczeństwo) oraz by nie miały do nich dostępu dzieci, które mimo że wiedzą że nie powinny – jednak lubią od czasu do czasu pobawić się z ogniem i sprawdzić, co będzie jak przyłożą do niego paluszek…

 

 

 

Dekoracje weselnych stołów: kwiaty i świece

Jakie dekoracje najczęściej pojawiają się na weselnych stołach? Poza białymi obrusami, które już po kilku godzinach zabawy zazwyczaj umorusane są na wszelkie możliwe sposoby, na stołach pojawiają się głównie kwiaty i świece, jeśli chcemy by klimat był nastrojowy i elegancki. Możemy wykorzystać w ciekawy sposób połączenie tych dwóch elementów dekoracyjnych – kwiatów i świec w jedną całość. Do szklanek, słoiczków albo innych szklanych pojemników wlewamy wodę, w której zatapiamy kwiaty – na przykład róże. Na górę wrzucamy „podgrzewacze”, ale bez aluminiowych osłonek. Całość wygląda świetnie!

 

Dekoracje weselne – świece

Kiedy decydujemy się na wesele zarówno w plenerze, jak i gdzieś w lokalu, przeważnie chcemy nadać temu miejscu nasz własny charakter. Chcemy by miejsce kojarzyło nam się z tym, co lubimy najbardziej. Dla jednych z nas najprzyjemniejszym oświetleniem będzie mocny ultrafiolet – dla innych romantyczne oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o romantyczny klimat weselnego miejsca i oświetlenie, są oczywiście świece. Świece powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby nikt przypadkiem się nie oparzył, zwłaszcza dzieciaki, które będą naszymi gośćmi.

 

Dekoracje: lampiony wykonane z liści

Na pierwszy rzut oka, osłonki na świeczki, wyglądają jakby składały się z jesiennych listków. W rzeczywistości, na zdjęciu widzimy syntetyczne osłonki, jednak pomysł z listkami jest całkiem sympatyczny. Pamiętajmy jednak, kiedy decydujemy się na ślubne i weselne dekoracje, aby wszystko było bezpieczne. Kiedy umieszczamy wśród ozdobnych elementów świece czy podgrzewacze, pamiętajmy aby zabezpieczyć je na przykład przed małymi dziećmi, małymi gośćmi, którzy nie do końca wiedzą jak obchodzić się ze zdradliwym czasami ogniem.

 

Pomysł na dekoracje wesela w plenerze: lampiony

Kiedyś nie było domu, w którym nie byłoby lamp na oliwę, albo lampionów w których umieszczało się świece. Dziś takie lampiony, które czasami nazywamy po prostu „szkiełkami na świece”, wracają do mody, ponieważ coraz częściej wieczorami chcemy posiedzieć przy naturalnym świetle świecy, nie sztucznym świetle lamp. Takie lampiony, wykonane ze szkła albo będące jedynie metalowym stelażem pod świeczki, to także super pomysł na wprowadzenie intymnego klimatu w stylizacji weselnej sali, a także idealny pomysł na wesele w plenerze.