Klasyczna długa suknia inaczej

Jesteś kobietą odważną i chciałabyś, aby Twoja suknia ślubna również była odważna? Część z nas uważa, że głębokie dekolty i krótkie sukienki nie są dobrym pomysłem na ślubną stylizację, ponieważ nie wypada w takiej sukni pojawić się w kościele… ale z drugiej strony, chętnie zakładamy właśnie takie suknie. Czasami na ślub przygotowujemy dwie sukienki: jedną do kościoła, bardzo stonowaną odpowiednią do podjęcia sakramentu, a drugą na weselną i zabawową część tego ważnego dla nas dnia, kiedy wybieramy bardziej odważne, ale często też długie suknie: na przykład jak ta ze zdjęcia, z wycięciami i dekoltem o bardzo głębokim wycięciu.

 

Suknia ślubna cała z koronki

Suknia ślubna ze zdjęcia wygląda nieco tak, jakby uszyta była… z firanki. Jednym z nas takie stylizacje się podobają, dla innych wygląda to nieciekawie. Tak czy inaczej, jeżeli decydujesz się na sukienkę, w której mamy elementy koronki, nie pozwól aby to była tylko imitacja koronki, to znaczy wzorki jak na firanach, które kiedyś były bardzo mocne, a dziś wypierane są przez różnego rodzaju roletki i inne nakładki na okna. Koronka powinna być po prostu koronką, taką jaką ręcznie dziergały kiedyś wieczorami nasze babcie. Tylko wtedy wygląda świetnie i prawdziwie.

 

Biała suknia ślubna z odpinanymi falbanami

Suknie ślubne, na które decydujemy się najczęściej, są bardzo długie. Przykład ze zdjęcia to nie jest ekstremalny przykład, bo są i sukienki, które ciągną się kilka, a czasem i kilkanaście metrów za panną młodą… jednak jeśli decydujesz się na długą suknię, możesz zobaczyć, jak szybko można zrobić z niej znacznie krótszą. Na zdjęciu sukienka składająca się z kilku falban. Ta ostatnia, to znaczy ta od dołu, może być osobą spódnicą, którą później można zdjąć. To znaczy, że podczas ślubu Twoja suknia będzie ekstremalnie długa, a podczas wesela wystarczy że zdejmiesz dolną część – i będzie dwa razy krótsza. Fajny pomysł?

 

Klasyczna suknia i długi welon

Klasyczne suknie ślubne w białym kolorze, w połączeniu z długim welonem wykonanym z lekkiego materiału, to wciąż numer jeden jeżeli chodzi o ślubne stylizacje, przynajmniej w naszym kraju. Coraz częściej decydujemy się na suknie w innych kolorach niż biel, albo na dodatki inne niż welon, jednak białe sukienki uszyte z klasycznych materiałów, w połączeniu z klasycznym welonem, wciąż wiodą prym wśród stylizacji ślubnych. Panna młoda zawsze chce tego dnia wyglądać wyjątkowo, a w zależności od tego, jak oryginalna ma być jej stylizacja, dobiera odpowiednie dla siebie dodatki, począwszy od sukni a kończąc na biżuterii.

 

Biała suknia i zielony bukiet

Panna młoda ze zdjęcia na pierwszy rzut oka wygląda jak nimfa. Pewnie ten zielony bukiet sprawia, że kojarzy nam się z naturą, lasem, nimfami i elfami. Kiedy wybieramy bukiet do ślubu, dobrze by pasował do całej stylizacji, ale nie oznacza to, że przy białej sukni muszą być koniecznie białe kwiaty i tak dalej. Wszystko zależy od naszego gustu i od tego, co nam się podoba. W kwiaciarniach mamy dziś tak ogromny wybór różnego rodzaju kwiatów, że na pewno wybierzemy coś dla siebie. To samo jest oczywiście z sukniami, których mamy mnóstwo, do wyboru, do koloru.