Suknia ślubna = gorset + długa spódnica?

 

 

Jeśli rozglądałaś się za suknią ślubną, z pewnością wiesz, że możesz wybrać generalnie dwie wersje: suknię, która będzie całością, albo suknię która będzie złożona z gorsetu i długiej spódnicy. To od Ciebie zależy, jaką wersję wybierzesz – nie od tego nawet, za jaką opcją jesteś bardziej, a od tego, która suknia bardziej Ci się spodoba. Podpowiadamy jednak, że w przypadku opcji z gorsetem, macie do wyboru na przykład dobór obszernej falbaniastej spódnicy na sam ślub – a potem zamianę na krótką spódnicę, bardziej wygodną, na wesele!

 

 

 

Suknia ślubna – z przedłużonym gorsetem

 

 

Na tego typu sukienkę możesz się zdecydować niestety tylko wówczas, kiedy Twoja sylwetka jest szczupła i proporcjonalna. Taka sukienka będzie wyglądała dobrze tylko i wyłącznie na kobiecie, która nie ma tak zwanych „boczków” i której brzuch jest płaski. Kiedy wybierasz sukienkę do ślubu, zwracaj uwagę przede wszystkim na to jak będzie ona wyglądała na Tobie, a nie jak wygląda na manekinie w sklepie. Zdecydowanie lepiej jest wybrać sukienkę o innym kształcie, jeśli nasze ciało jest nieco okrągłe tu i ówdzie, aby czuć się komfortowo i pewnie, ładnie w swojej ślubnej kreacji.

 

 

 

Suknia ślubna z gorsetem – ciekawy pomysł

 

 

Marzy Ci się suknia ślubna z gorsetem, ale niekoniecznie chcesz aby Twoja stylizacja ślubna składała się z dwóch części – gorsetu i długiej spódnicy? Na zdjęciu podsuwamy pomysł na suknię ślubną która łączy w sobie gorset i długi dół, ale w jednym kawałku, w jednej całości. Tasiemki z tyłu to nie tylko ozdoba, ale i „ściąg” do gorsetowej góry naszej sukienki. Taka suknia pasuje do każdej sylwetki, ponieważ podkreśla talię i uwydatnia biodra.

 

 

 

Suknie ślubne z gorsetem – wciąż w modzie?

Kiedyś suknia bez gorsetu, to nie była suknia. Gorsety pojawiały się nie tylko w sukniach ślubnych, ale i wieczorowych, takich na ważniejsze wyjścia. Dzisiaj czasem z gorsetów rezygnujemy – ale wciąż są w modzie, zwłaszcza w modzie ślubnej. Gorset pięknie podkreśla naszą sylwetkę i pięknie podkreśla talię, nawet jeśli ta nie jest zbyt wąska.

 

Suknia ślubna z gorsetem – w każdym rozmiarze?

 

 

Choć w mediach promuje się głównie kobiety, które mogą pochwalić się sylwetką o wymiarach 90/60/90 a często i znacznie mniej, to kobiet o znacznie bardziej obfitych kształtach jest sporo – i wcale nie mają się czego wstydzić, wręcz przeciwnie! Jeśli nie należysz do kobiet o rozmiarach modelki z wybiegu, także możesz znaleźć dla siebie naprawdę wymarzoną suknię ślubną. Każdy profesjonalny salon z sukniami ślubnymi przygotuje dla Ciebie Twój wymarzony strój – nawet jeśli ma to być przyległy gorset w rozmiarze XXL – który będzie leżał na Tobie idealnie!

 

 

 

Koronkowa biała suknia z gorsetem

Suknie ślubne kojarzą nam się z długimi sukienkami, które sięgają często bardzo, bardzo daleko poza kostki – na przykład w postaci trenu. Nie każda z nas dobrze wygląda w długiej sukni i nie każda z nas ma ochotę na taką stylizację podczas jednego z najważniejszych dni w naszym życiu. Możesz śmiało stawiać na sukienkę 3/4, albo nawet na krótką sukienkę. To od Ciebie zależy, jaką długość wybierzesz – wybierz taką, w której czujesz się najlepiej. Jeśli chcesz połączyć ciekawy fason z klasyką – postaw na biały kolor i na przykład mnóstwo koronek.

 

Suknia ślubna z gorsetem

Kiedyś kobiety nosiły gorsety głównie po to, aby podkreślić swoją talię – sprawić, by była szczuplejsza. Talia kobiety miała być wąska, z kolei biust i biodra – bardziej okrągłe i wydatne. Dzisiaj na gorsety decydujemy się raczej po to, by optycznie nadać naszemu ciału wymarzonego kształtu, nie ściskamy się nimi na siłę. Wybierając gorset do sukni ślubnej stawiamy na wzór i krój, nie na to, by ściskał naszą talię. Podczas ślubu chcemy wyglądać pięknie, ale chcemy też by było nam wygodnie! Nie wyobrażamy sobie ślubu i wesela, z brzuszkiem ściśniętym wąskim gorsetem, prawda?