Sesja zdjęciowa w plenerze – warto?

 

 

Jeśli masz sporo znajomych, którzy niedawno wzięli ślub – na pewno natknęłaś się na masę zdjęć (chociażby na tak magicznych portalach jak facebook), które wykonane zostały na specjalnie zamawianych sesjach zdjęciowych w plenerze. Takie sesje zamawiamy zazwyczaj u profesjonalnych fotografów, którzy ze swoimi aparatami podążają za nami i proponują nam różne ciekawe ujęcia. Zanim zapłacisz za taką sesję, szczerze polecamy sprawdzić jakie fotki wychodzą fotografowi, którego chcemy wynająć. A najlepiej też rozejrzeć się wśród swoich znajomych i sprawdzić, czy może któryś z nich nie zajmuje się fotografią po godzinach… :- )

 

 

 

Ślubna sesja zdjęciowa – w mieście, czy w plenerze?

 

 

Oczywiście najprostszą odpowiedzią na powyższe pytanie byłaby odpowiedź: część zdjęć w mieście, część w plenerze. Jednak nie zawsze możemy, albo nie zawsze chcemy wydawać pieniądze na zdublowaną sesję zdjęciową – a nie wszyscy mamy pod ręką znajomych czy przyjaciół, którzy swoim profesjonalnym aparatem zrobią dla nas wyjątkowe, pamiątkowe zdjęcia. Zastanów się nad tym, co bardziej tkwi w Twoim sercu – miasto, czy może wieś? Miejskie klimaty, czy plener? Jeśli sama lepiej czujesz się w mieście – wybierz miasto, o ile znajdziesz w nim odpowiednio fascynujące tła dla swoich ślubnych zdjęć:- )

 

 

 

Sesja zdjęciowa w mieście

 

 

Jeszcze niedawno za bardzo oryginalny pomysł uznawało się sesje zdjęciowe ślubne w stylu: panna młoda siedzi na koniu, pan młody obok niej trzyma kwiatek w zębach… albo: panna młoda stoi pośród pola kwiatów, a pan młody biegnie do niej z wielkim lizakiem w kształcie serca. Wszystko cukierkowe, piękne, wymuskane, a potem jeszcze dopracowane programem graficznym przez fotografa przed wywołaniem, by przypadkiem nie było żadnej smugi czy zmarszczki na twarzy panny młodej. Dziś oryginalna byłaby sesja na przykład taka jak ta, której część stanowi zdjęcie dołączone do wpisu: para młoda przemyka gdzieś po sennym mieście, jak na co dzień – tyle że w galowych strojach ślubnych

 

 

 

Ślubna sesja zdjęciowa – dodatki!

 

 

Coraz popularniejsze stają się profesjonalne sesje zdjęciowe, które fundujemy sobie po ślubie. Robimy je w plenerze, albo w ciekawych miejscach w naszej okolicy – albo nawet wyjeżdżamy daleko od domu, by móc zrobić sobie zdjęcia na przykład w naszym ulubionym mieście, w którym chcielibyśmy kiedyś zamieszkać. Sesje są coraz tańsze – bo i robienie a potem wywoływanie zdjęć to coraz niższe koszty. Do sesji możemy wymyślić całą masę własnych przeróżnych dodatków, gadżetów, stylizacji – albo poprosić o to fotografa!

 

 

 

Sesja zdjęciowa po ślubie – coraz modniejsza!

Coraz częściej i chętniej świeżo upieczeni małżonkowie decydują się na profesjonalną sesję zdjęciową po ślubie, albo czasem przed uroczystością (choć według przesądnych to nie wskazane). Sesje ślubne możemy wykonywać na przykład w plenerze, w ulubionych miejscach. Są coraz popularniejsze, ponieważ coraz tańsze, ze względu na postęp jeśli chodzi o fotografię. Mamy dziś wielu fotografów-amatorów, których umiejętności niczym nie odbiegają od profesjonalistów – a amatorzy proponują tańsze stawki, dzięki czemu chętniej korzystamy z ich usług.