Weselny stół udekorowany kwiatami i roślinami

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wyjęcie bogato wyposażonej sali na wesele i nie każdy z nas może zainwestować wiele w dekoracje. Jednak jeśli się postaramy, to małym kosztem zaplanujemy dekoracje weselne w taki sposób, że będzie nam się podobało na 100%, a do tego nie poniesiemy wielkich strat finansowych:- ) ciekawym rozwiązaniem na przykład jest dekorowanie stołów weselnych za pomocą naturalnych, żywych kwiatów i roślin, jednak zebranych na łące, w lesie, na naszej działce – niekoniecznie kupionych w kwiaciarni za grube pieniądze. Do dekoracji nadają się poza kwiatami na przykład liście – zielone latem, kolorowe jesienią, mech, gałązki i tak dalej.

 

Dekoracje weselnych stołów: kwiaty i świece

Jakie dekoracje najczęściej pojawiają się na weselnych stołach? Poza białymi obrusami, które już po kilku godzinach zabawy zazwyczaj umorusane są na wszelkie możliwe sposoby, na stołach pojawiają się głównie kwiaty i świece, jeśli chcemy by klimat był nastrojowy i elegancki. Możemy wykorzystać w ciekawy sposób połączenie tych dwóch elementów dekoracyjnych – kwiatów i świec w jedną całość. Do szklanek, słoiczków albo innych szklanych pojemników wlewamy wodę, w której zatapiamy kwiaty – na przykład róże. Na górę wrzucamy „podgrzewacze”, ale bez aluminiowych osłonek. Całość wygląda świetnie!

 

Własnoręcznie zrobione ozdoby zamiast bukietu

Coraz częściej na zaproszeniach ślubnych, albo informacjach na temat ślubów, przyszli małżonkowie zamieszczają informację o tym, aby pieniążki które goście wydaliby na bukiety kwiatów, przeznaczyć na cele charytatywne, na przykład na opiekę nad chorymi dziećmi, opuszczonymi zwierzątkami czy osobami starszymi. Coraz częściej też zamiast bukietów kwiatów, panny młode wybierają własnoręcznie zrobione „dekoracje”, na przykład w postaci „bukietu lizaków”, czy jak na zdjęciu – papierowych serc, motyli, czy kwiatów ale w wersji origami.

 

Weselne dekoracje – baloniki

Choć baloniki często kojarzą nam się bardziej z zabawą sylwestrową niż ze ślubem, to chętnie kiedy decydujemy się na organizację wesela i dopinamy wszystko na ostatni guzik, to wśród wielu innych elementów ozdobnych pojawiają się także baloniki, oczywiście najchętniej białe. Kiedy bierzemy ślub w plenerze, co nawet w Polsce, która zaskakuje nas często zmienną pogodą, zdarza się coraz częściej, to jednym z elementów ślubnej dekoracji są podobne jak ta na zdjęciu bramki, które przyozdobione są właśnie białymi balonikami, które z daleka wyglądają trochę jak ogromne, białe kwiaty.

 

Bukiet ślubny z nietypowych kwiatów

Gdy wybieramy bukiet ślubny, kwiaty na które decydujemy się najczęściej, to róże. Przynajmniej na pewno tak odpowiedziałyby florystki, które na co dzień zajmują się między innymi układaniem i komponowaniem bukietów ślubnych. Róże są bardzo uniwersalne i niezwykle piękne. Kojarzą nam się z delikatnością, a z drugiej strony z siłą. Jeśli jednak jesteś fanką innych kwiatów i chciałabyś mieć je w swoim ślubnym bukiecie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrała właśnie swoje ulubione gatunki do skomponowania bukietu na jeden z najważniejszych dni w swoim życiu.

 

Dekoracje weselne: dekoracje stołów – kwiaty

Kiedy myślimy o dekoracji stołu, najczęściej pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, to obrus. Obrus sam w sobie stanowi dekorację, jednak często chcemy, aby podczas tak wyjątkowej okazji jaką jest nasz ślub i wesele, stoły wyglądały naprawdę wyjątkowo. Na jakie dekoracje można postawić? Oczywiście na figurki i różne podobne gadżety, z którymi później nie wiadomo w zasadzie co zrobić. Możemy wybrać też po prostu bukiety kwiatów, które później możemy zabrać do domu, albo po prostu rozdać w podziękowaniu naszym gościom. Kwiaty to jedna z najbardziej uniwersalnych a jednocześnie najpiękniejszych dekoracji.

 

Jasny bukiet ślubny

Czy bukiet ślubny zawsze musi być jasny? Czy musi być zawsze biały? Czy w każdym bukiecie ślubnym muszą pojawić się róże? O ile przesądów związanych ze ślubem jest naprawdę dużo, to przesądów związanych z bukietami ślubnymi w zasadzie nie ma. Jeżeli chodzi o dobór kwiatów: nie zawsze wiązanka musi być jasna, zwłaszcza jeśli zdecydowałyśmy się na ciemną suknię. Najczęściej jednak przy białej sukni decydujemy się też na białe kwiaty, albo kwiaty o innym jasnym odcieniu, na przykład różowe albo żółte. Wszystko zależy od naszego gustu.