Krótka suknia ślubna z koronki – zabudowany dekolt, długie rękawy!

 

 

Czasami pannie młodej zależy na tym, aby na ślubie wyglądać klasycznie – ale i oryginalnie. Chcemy łączyć standardowe pomysły z naszymi oryginalnymi ideami. Pomysłem na klasyczną suknię, która będzie miała w sobie jednak coś oryginalnego, jest krój ze zdjęcia. Suknia z jednej strony jest klasyczna, bo biała i uszyta z koronkowego materiału. Z drugiej strony wygląda nieco inaczej niż większość sukien z salonów i katalogów, ponieważ ma długie rękawy i do tego mocno, wysoko zabudowany dekolt.

 

 

 

Suknia długa, suknia krótka… suknia 2w1

Czasami najprostsze rozwiązania wydają się być najtrudniejszymi. Chcesz długą suknię do kościoła, bo tak wypada, bo tak jest bardziej uroczyście, bo taki jest zwyczaj, tak się przyjęło. Jednak nie wyobrażasz sobie spędzenia swojego własnego wesela w długaśnej sukni. Co zrobić? A no… wybrać suknię 2 w 1, z której po ślubie można odpiąć górną, długą część i zamienić na wesele w klasyczną mini:- )

 

Krótka suknia ślubna + ciekawy tren

 

 

Suknia ślubna niekoniecznie musi być długa i obszerna. Zwłaszcza jeśli nie czujesz się w takich fasonach dobrze. Często kupujemy dwie suknie – jedną długą do kościoła, a drugą krótszą na wesele. Możesz wybrać suknię, która połączy te dwie w jedną. Albo wybrać gorset a do niego dwie spódnice (które po połączeniu z gorsetem wyglądają jak całość), albo wybrać rozwiązanie jak na zdjęciu – do krótkiej sukni zamówić coś w rodzaju trenu, albo „welonu na talię”. Po ślubie odpinamy woalkę i mamy krótką sukienkę na wesele:- )

 

 

 

Prosta krótka sukienka ślubna

 

 

Niekoniecznie dobrze czujesz się w długich spódnicach i długich sukienkach? Jeżeli szukasz dla siebie sukni ślubnej, nie musisz koniecznie wybierać długiej sukni tylko dlatego, że takie sukienki najczęściej pojawiają się na wybiegach i takie sukienki najczęściej wybierają panny młode. Jeśli najlepiej czujesz się w krótkiej sukience, możesz wybrać właśnie taką. Nawet w sklepach sieciowych można często znaleźć sukienki, które nadają się z powodzeniem na strój ślubny!

 

 

 

Krótka sukienka ślubna? – Dlaczego nie!

 

 

Uważasz, że zdecydowanie nie wyglądasz dobrze w długich sukienkach i spódnicach? Nigdy nie odpowiadały Ci suknie dłuższe niż za kolano? Przymierzyłaś już kilka długich sukien ale żaden fason Ci się nie podoba na 100%? – Możesz śmiało postawić na sukienkę przed kolano albo tuż za kolano! Jeśli lepiej wyglądasz w krótkich sukienkach, nie ma sensu forsować się i na siłę wybierać suknię długą – w końcu ślub to Twój dzień!

 

 

 

Suknia ślubna – krótka z przodu, długa z tyłu

 

 

Nie możesz się zdecydować na suknię ślubną, bo: z jednej strony podobają Ci się klasyczne długie sukienki które najczęściej pojawiają się w katalogach mody ślubnej i w salonach mody ślubnej, ale z drugiej strony uważasz że lepiej wyglądasz w krótkiej sukience, ponieważ Twoje nogi to jeden z najważniejszych atutów Twojej sylwetki? – W takim razie podpatrz na dodanym do tego wpisu zdjęciu, w jaki sposób możesz połączyć te dwie rzeczy w całość: suknia długa z tyłu i krótka z przodu, to ciekawy pomysł!

 

 

 

Biała sukienka na ślub cywilny – może być?

 

 

Postanowiłaś, że weźmiecie tylko ślub cywilny – kościelny zostawicie sobie na później, nie możecie wziąć ślubu kościelnego albo po prostu nie chcecie, bo uważacie że kościół nie sprawdza się w dzisiejszych czasach i nie ma co pakować w niego pieniędzy. Nieważne z jakich powodów – bierzecie tylko ślub cywilny. Zastanawiasz się, czy możesz założyć białą suknię na ślub cywilny? – Oczywiście, że możesz! Masz jeszcze do tego większy wybór, bo na ślub kościelny zakładamy raczej długie suknie, niczym suknie balowe – a na ślub cywilny możesz założyć nawet krótką mini i nikt nie będzie miał Ci tego za złe!

 

 

 

Krótka koronkowa suknia ślubna ecru

 

 

Planujesz wziąć tylko ślub cywilny? Nie potrzebujesz długiej białej sukni? Możesz postawić na krótką sukienkę w dowolnym kolorze! Kobiety na śluby cywilne wybierają sukienki w przeróżnych kolorach – od beżu, jasnego brązu, ecru – po żółć i czerwień. W zależności od aury, wybierz sobie taką sukienkę w której będziesz się czuła swobodnie i komfortowo. Nie stawiaj na sukienkę, w której będzie Ci ciepło, zimno albo ciasno tylko dlatego, że ładnie wygląda – zepsuje Ci to całą zabawę weselną. Jeśli bierzesz ślub w lato – postaw na przewiewne koronki, a na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie!

 

 

 

Bardzo długa suknia ślubna

Bardzo długie suknie ślubne wciąż są w modzie i nie zapowiada się na to, aby miało się to zmienić. Czy taka długa suknia, która sięga aż do ziemi, a wręcz jej tren ciągnie się za nami po podłodze, będzie wygodna podczas wesela? Niekoniecznie, dlatego dla panien młodych wymyśla się szereg różnego rodzaju tricków, które pozwolą nam zamienić bardzo długą suknię w krótszą wersję, na przykład odpinając jej część, albo zdejmując bardzo długie woalki, które stanowią jedną z części sukni. Wszystko zależy od tego, jak długa ma pozostać suknia po ceremonii ślubu.