Perfekcyjna fryzura ślubna

 

 

Zastanawiasz się nad wyborem fryzjera na ślub? Zastanawiasz się, czy umówić sobie wizytę w salonie fryzjerskim, czy może zamówić fryzjerskie usługi do domu? Zawsze chcemy, aby nasza fryzura ślubna była idealna, perfekcyjna. To samo dotyczy naszego stroju i makijażu. Lepiej jest – w dzisiejszych realiach – zamówić usługi fryzjerskie i związane z makijażem (oczywiście o ile nie chcemy robić tego samodzielnie) do domu, gdzie na spokojnie będziemy mogły później szykować się do jednej z najważniejszych w naszym życiu uroczystości.

 

 

 

Fryzura ślubna w stylu retro loków

 

 

Zastanawiasz się nad fryzurą ślubną i chciałabyś oczywiście tego dnia wyglądać wyjątkowo? Wahasz się między fryzurą sprzed dekady, a fryzurą sprzed kilku stuleci, z drugiej strony rozważasz też czy nie postawić na coś nowoczesnego? Zobacz, jak fajnie może wyglądać fryzura ślubna, upięcie ślubne w stylu retro. Czasami warto jest powrócić do trendów sprzed kilku dekad, które po jakimś czasie okazują się ponadczasowe. Pamiętaj jednak, że takie loki wymagają sporej ilości kosmetyków utrwalających fryzurę, ponieważ łatwo je zniszczyć!

 

 

 

Idealna fryzura do ślubu – jak osiągnąć taki efekt?

 

 

Kiedy spoglądasz na to zdjęcie, na pewno myślisz sobie: perfekcyjne, idealne fryzury. Nie chodzi o sam kształt, o to czy akurat takie upięcia Ci się podobają – ale o to, jak gładko i idealnie zaczesane są włosy. Profesjonalny fryzjer, albo profesjonalna fryzjerka, jest w stanie osiągnąć taki efekt, pod warunkiem, że nasze włosy dają im do tego możliwości. Jeśli masz zdrowe i gładkie włosy, które dają się układać, które lubią się układać, którym służy modelowanie i traktowanie kosmetykami do stylizacji włosów – możesz śmiało stawiać na takie fryzurki i takich efektów oczekiwać, a wręcz wymagać.

 

 

 

Oryginalna fryzura ślubna – kolor i upięcie

 

 

Jeśli należysz do grona szalonych kobiet które niczego się nie boją – to taka fryzura ślubna z pewnością także nie będzie dla Ciebie żadnym wyzwaniem:- ) Oryginalny we fryzurze jest nie tylko kolor (nie wiadomo, czy modelka ze zdjęcia zafundowała go sobie z okazji ślubu, żeby wypaść awangardowo podczas najważniejszego dnia w swoim życiu, czy miała go już wcześniej) – ale oryginalne jest także upięcie. Nie jeden zwykły splot, a kilka, połączonych w całość warkoczy kłosów.

 

 

 

Prosta fryzura ślubna – kok

 

 

Jeśli masz bardzo długie włosy, to z jednej strony dobrze – bo masz całą masę różnych możliwości, jeśli chodzi o wybór fryzury do ślubu. Z drugiej strony – Twoje włosy są dość ciężkie, zwłaszcza kiedy upinasz je w kok. Są jednak fryzury, które pozwalają na uzyskanie wygodnych upięć. Jedną z takich fryzur jest ta przedstawiona na zdjęciu: prosty okrągły kok, wykonany za pomocą specjalnej grubej gumki (w formie pianki, gąbki). Wygodna fryzura i bardzo elegancka jednocześnie.

 

 

 

Prosta fryzura ślubna: rozpuszczone włosy i loki

 

 

Fryzura ślubna – z czym Ci się to kojarzy? Większości z nas fryzury ślubne kojarzą się z kokami i wysokimi upięciami. Takie fryzury – oczywiście w zależności od wykonania i długości naszych włosów – mogą być nieco niewygodne, ponieważ to dodatkowy „ciężar” dla naszej szyi. Zbyt mocno ściśnięty kok z długich włosów wbrew pozorom może wywołać nawet ból głowy. Jeśli więc nie czujesz się swobodnie w wysokich mocnych upięciach – może warto pomyśleć o rozpuszczonych włosach, na których zafundujesz sobie loki?

 

 

 

Fryzura ślubna – jaką wybrać?

 

 

Zastanawiasz się nad wyborem fryzury do ślubu – czy postawić na proste upięcie, a może na zdecydowanie bardziej wyrafinowaną fryzurę? Proste upięcie ma jedną zaletę, która zdecydowanie przemawia „za”, przemawia na jej korzyść. Kiedy coś się rozsypie, coś się przesunie, rozepnie, popsuje – zawsze możemy szybko w łatwy sposób naprawić fryzurę i sprawić, by na powrót nabrała swojego eleganckiego wyglądu. Ze skomplikowanym upięciem byłoby znacznie trudno – zwłaszcza jeśli nie mamy wprawy w układaniu tego typu fryzur.

 

 

 

Fryzura ślubna – romantyczne upięcie z warkoczem

Jeśli masz długie włosy, to dają Ci zdecydowanie więcej możliwości, jeśli chodzi o dobór fryzury ślubnej, niż włosy krótkie. Z drugiej strony: im więcej masz możliwości, tym też więcej masz dylematów, na co się zdecydować. Spróbuj najpierw określić, jak widzisz swoją ślubną stylizację. Czy ma być ona klasyczna, elegancka i grzeczna – czy może chcesz aby było w niej trochę szaleństwa, pazura. Klasyczne fryzury sprawdzają się w zasadzie dobrze do każdej stylizacji – na przykład takie romantyczne upięcie z warkoczem jak na zdjęciu, będzie pasowało do wszystkiego.

 

Fryzura ślubna – proste rozpuszczone włosy?

 

 

Kiedy wybieramy fryzurę do ślubu, chcemy trzech rzeczy: fryzura ma być piękna, wygodna i trwała. Zależy nam na dobrym wyglądzie przez całą uroczystość wesela i przez cały nasz ślub, tak więc chcemy by włosy nie rozpadły nam się po krótkim czasie. Jeśli najlepiej czujesz się po prostu w rozpuszczonych włosach, nie masz ochoty na zaplatanie na głowie wysokich koków czy innych bajkowych upięć, postaw na rozpuszczone włosy i znajdź do nich ciekawe dodatki – chociażby w postaci prawdziwych lub sztucznych kwiatów, które wpleciesz we włosy aby nadać fryzurze oryginalnego i kobiecego wyglądu.