Akcesoria ślubne – ryż!

 

 

Większość z Was na pewno zna zwyczaj, że kiedy państwo młodzi wychodzą z kościoła – to rzuca się ryżem i drobnymi pieniążkami. Pieniążki trzeba pozbierać, a ryż – no cóż, zostaje tam gdzie wylądował. Mimo tego, że ryż od ryżu niczym się nie różni, to nawet w tej kwestii powstały pewne pomysły… Spójrzcie na zdjęcie: to ryż specjalnie przygotowany do używania go nie w kuchni – a w czasie ceremonii ślubnej, a w zasadzie po niej. Ryż jest specjalnie opisany, aby nie było wątpliwości że to właśnie ten. Widziałyście kiedyś coś takiego?

 

 

 

Dekoracje weselne – świece

Kiedy decydujemy się na wesele zarówno w plenerze, jak i gdzieś w lokalu, przeważnie chcemy nadać temu miejscu nasz własny charakter. Chcemy by miejsce kojarzyło nam się z tym, co lubimy najbardziej. Dla jednych z nas najprzyjemniejszym oświetleniem będzie mocny ultrafiolet – dla innych romantyczne oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o romantyczny klimat weselnego miejsca i oświetlenie, są oczywiście świece. Świece powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby nikt przypadkiem się nie oparzył, zwłaszcza dzieciaki, które będą naszymi gośćmi.

 

Weselne dekoracje: złoto i czerń

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób dobrać weselne dekoracje, aby całość była zgrana. Od czego w ogóle zacząć, kiedy wokół mamy tyle ciekawych akcesoriów, gadżetów, pomysłów? Zacznij od… wyboru kolorów. Kiedy będziesz mieć wybrane kolory, w jakich chciałabyś zaplanować dekoracje do Twojego wesela, wszystko pójdzie Ci łatwiej. Będziesz mogła – rozglądając się za ozdobami i akcesoriami – szukać tylko takich w konkretnych barwach, a więc jeden punkt będziesz mieć już zaplanowany. To ułatwi Ci poszukiwania!

 

Dekoracje weselne: tort

Tort weselny dobieramy zazwyczaj kolorystyką do dekoracji weselnych. Jeśli wśród dekoracji będzie dominował kolor niebieski, to tort przeważnie też jest niebieski. Kiedy wybraliśmy białe dekoracje, to nasz weselny tort również zazwyczaj jest biały. Na zdjęciu widzimy ślubny torcik, ale na złoto. Ciekawe ile chemii kryje się w polewie tego tortu? Ciekawe co takiego, jakie składniki sprawiają, że wygląda jak prawdziwe złoto? Gdybyśmy miały jeść je na co dzień, byłoby się czego obawiać… ale raz na całe życie, na swoim weselu, możemy sobie postawić na złoty tort ze złotym barwnikiem, niezależnie od tego co tak naprawdę on w sobie zawiera.

 

Kolorowe dekoracje weselne – balony i lampiony

Kiedy myślimy o dekoracjach weselnych, pierwsze co przychodzi nam do głowy to biel, dominująca wszędzie biel. Biel najbardziej kojarzy nam się ze ślubami i weselami. Jeśli jednak chcesz przełamać wszechobecną biel, możesz do tego celu wykorzystać na przykład dekoracje, które umieszcza się pod sufitem: balony, lampiony, serpentyny, które możesz dostać we wszystkich kolorach jakie tylko chcesz. Nie musi to być dekoracja jak ze zdjęcia, w której mamy kilka różnych kolorów, możesz postawić na jeden ulubiony kolor, który wykorzystasz w kilku różnych odcieniach.

 

Strój do ślubu i dekoracje weselne – jak wybrać?

Przygotowujesz się do ślubu i zastanawiasz się, od czego zacząć? Masz do przygotowania tak wiele: strój dla siebie, dla przyszłego męża, zaproszenia dla bliskich, wybór dekoracji na wesele. Możesz zacząć od tego, że ustalisz sobie… kolorystykę całości. Wówczas będzie Ci łatwiej wybierać zarówno akcesoria związane ze strojem, jak i ze wszystkimi innymi detalami związanymi na przykład z weselnymi dekoracjami. Ustal sobie kolorystykę i ewentualny styl (klasyczne akcesoria i dekoracje, modernistyczne akcenty i tak dalej) a następnie kieruj się tym w swoich przygotowaniach.

 

Pomysł na podziękowania dla gości – muszelki

Kiedy dziękujemy naszym gościom za przybycie na nasz ślub i wesele, przeważnie robimy to dwa razy. Żegnając się z naszymi bliskimi tuż po weselu, oraz przesyłając im później kartki z oficjalnymi podziękowania i często dodatkowo prezentami. Stawiamy często na słodycze, na przykład cukierki w papierkach które mają na sobie ślubne motywy, albo ciasteczka z naszymi imionami i tak dalej. Możemy też wybrać zupełnie inne upominki: na przykład regionalne, a więc jeśli jesteśmy znad morza i tam też odbywało się wesele i ślub, mogą to być muszelki spakowane w eleganckie pudełeczka.

 

Weselne dekoracje – kolory

Nie wiesz jakie kolory wybrać do swoich weselnych dekoracji a nie możesz się zdecydować? Oczywiście najprościej jest poradzić: możesz wybrać biały, różowy, żółty, niebieski kolor, a to na jaki się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie. Jeśli oczekujesz konkretnej porady, a naprawdę nie wiesz na jakie dekoracje weselne się zdecydować, to podpowiadamy: wybierz dekoracje które będą pasowały do Ciebie tego dnia. Jeśli podczas ślubu będziesz mieć niebieskie dodatki, postaw na niebieskie dekoracje. Jeśli cała będziesz na biało, wybierz kolor swoich ślubnych kwiatów.

 

Weselne dekoracje inaczej – wesele w plenerze

Jeśli szykujesz wesele w plenerze, na pewno zastanawiasz się nad dekoracjami i oświetleniem. W sklepach z różnego rodzaju domowymi i ogrodowymi akcesoriami, znajdziesz mnóstwo ciekawych pomysłów, jak połączyć dekoracje i oświetlenie w jedno. Na zdjęciu widzimy lampę, która wygląda jak świeca umieszczona w kawałku pnia drzewa. Podobnych, ciekawych rozwiązań możesz znaleźć krocie, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Zawsze możesz także skorzystać z usług osób, które na co dzień zajmują się dekoracjami i aranżacją wnętrz i przestrzeni.

 

Dekoracje: lampiony wykonane z liści

Na pierwszy rzut oka, osłonki na świeczki, wyglądają jakby składały się z jesiennych listków. W rzeczywistości, na zdjęciu widzimy syntetyczne osłonki, jednak pomysł z listkami jest całkiem sympatyczny. Pamiętajmy jednak, kiedy decydujemy się na ślubne i weselne dekoracje, aby wszystko było bezpieczne. Kiedy umieszczamy wśród ozdobnych elementów świece czy podgrzewacze, pamiętajmy aby zabezpieczyć je na przykład przed małymi dziećmi, małymi gośćmi, którzy nie do końca wiedzą jak obchodzić się ze zdradliwym czasami ogniem.