Dekoracje weselne: tanio i ciekawie

 

 

Czasami najprostsze i najtańsze pomysły przychodzą nam do głowy dopiero wtedy, kiedy zobaczymy je na własne oczy. Mówimy sobie wówczas: no tak, myślałem kiedyś o czymś takim ale jakoś nie było czasu na realizację, albo mówimy sobie: że też wcześniej nie przyszło mi to do głowy. Jeśli szukasz inspiracji do swoich pomysłów na dekoracje weselne, stawiaj śmiało na przeglądanie stron takich jak ta – gdzie możesz zaczerpnąć idei na przeróżne dekoracje, które można wykonać samodzielnie i to całkiem drobnym kosztem, w porównaniu do zakupu gotowych dekoracji w sklepach na przykład z wyposażeniem wnętrz.

 

 

 

Dekoracje weselne = poczęstunek dla gości!

 

 

Czasami zastanawiamy się, jak tu wszystko zorganizować, żeby: stół wyglądał dobrze, gościom wszystko smakowało i nie wydać za dużo pieniędzy na te dwa aspekty, dekoracje i jedzenie. Nie chodzi tylko o wesele, bo przecież tę uroczystość zakładamy, że świętować będziemy tylko raz w życiu:- ) Ale i na wesele chcemy przyszykować wszystko idealnie. Podpowiadamy: dekoracje weselne mogą być jednocześnie poczęstunkiem dla gości. Dekoracje będą atrakcyjniejsze, bo będą smaczne. A smakołyki atrakcyjniejsze, bo będą ciekawie wyglądać. Pomysł: ciasteczka z motywami ślubnymi!

 

 

 

Własnoręcznie wykonane dekoracje weselne – miejsca dla gości

 

 

Na zdjęciu widzimy bardzo prostą formę „etykietek”, które ustawiamy na stołach weselnych aby wskazać gościom miejsce, gdzie mają usiąść. Jeśli lubisz bawić się papierem, interesuje Cię na przykład scrapbooking albo inne tego typu zajęcia, możesz spróbować wykonać takie etykietki samodzielnie. Nie chodzi o oszczędności – absolutnie – bo przeważnie wydrukowanie gotowych etykietek w drukarni kosztuje nas mniej niż zrobienie ich samodzielnie z ozdobnych papierów – ale chodzi o dobrą zabawę i satysfakcję z tego, że nasze weselne dekoracje choć częściowo wykonałyśmy same.

 

 

 

Dekoracje weselnych stołów: kwiaty i świece

Jakie dekoracje najczęściej pojawiają się na weselnych stołach? Poza białymi obrusami, które już po kilku godzinach zabawy zazwyczaj umorusane są na wszelkie możliwe sposoby, na stołach pojawiają się głównie kwiaty i świece, jeśli chcemy by klimat był nastrojowy i elegancki. Możemy wykorzystać w ciekawy sposób połączenie tych dwóch elementów dekoracyjnych – kwiatów i świec w jedną całość. Do szklanek, słoiczków albo innych szklanych pojemników wlewamy wodę, w której zatapiamy kwiaty – na przykład róże. Na górę wrzucamy „podgrzewacze”, ale bez aluminiowych osłonek. Całość wygląda świetnie!

 

Dekoracje weselnego stołu – na jaki kolor postawić?

Kiedy przygotowujemy się do ślubu i naszego wesela, chcemy by wszystko było dopięte na ostatni guzik i pasowało do siebie. Często mamy na przygotowania mnóstwo czasu, ale nie zawsze jest to dla nas pomocne. Im więcej czasu na przygotowania, tym więcej staje przed nami dylematów i rozterek. Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć przygotowania, zacznij od wyboru… koloru. Załóż sobie na przykład, że akcesoria i detale będą w Twoim ulubionym kolorze, na przykład niebieskim. W niebieskim więc wybieraj zarówno dodatki do Twojego stroju i stroju partnera, jak i ślubne i weselne dekoracje.

 

Dekoracje weselne: dekoracje stołów – kwiaty

Kiedy myślimy o dekoracji stołu, najczęściej pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, to obrus. Obrus sam w sobie stanowi dekorację, jednak często chcemy, aby podczas tak wyjątkowej okazji jaką jest nasz ślub i wesele, stoły wyglądały naprawdę wyjątkowo. Na jakie dekoracje można postawić? Oczywiście na figurki i różne podobne gadżety, z którymi później nie wiadomo w zasadzie co zrobić. Możemy wybrać też po prostu bukiety kwiatów, które później możemy zabrać do domu, albo po prostu rozdać w podziękowaniu naszym gościom. Kwiaty to jedna z najbardziej uniwersalnych a jednocześnie najpiękniejszych dekoracji.

 

Dekoracje weselne: stół

Stół weselny kojarzy nam się z białymi obrusami, które obficie zastawione są różnego rodzaju przekąskami i smakołykami dla gości. Jednak podobnie jak w stylizacji ślubnej, jeżeli chodzi o strój panny młodej, podobnie w stylizacjach i aranżacjach weselnych stołów, pojawiają się różnego rodzaju nowości. Od nas zależy, czy będziemy organizować dużą weselną biesiadę na kilkadziesiąt – a często i kilkaset osób – czy zorganizujemy eleganckie weselne przyjęcie, które będzie przypominało wieczór w znanej ambasadzie, jak z filmów o Jamesie Bondzie.

 

Dekoracja weselnego stołu

Czy dekoracja weselnego stołu zawsze musi być bogata? Czy musi pojawiać się w niej przepych? Oczywiście nie musi. Wszystko zależy od naszego gustu. Dla jednych z nas piękny stół to będzie taki, na którym znajdzie się niezliczona ilość dodatków i ozdób, dla innych z kolei najpiękniej będzie wyglądał klasycznie udekorowany stół. Kiedy organizujemy wesele, mamy do wyboru całą masę przeróżnych dekoracji, które możemy przeważnie wybrać z gotowych katalogów, a wszystko zostanie dla nas przygotowane i wykonane zgodnie z naszymi zaleceniami.