Dekoracje weselnych stołów które nie wylądują w koszu

Co prawda kiedy decydujemy się na ślub i organizację wielkiego (albo mniejszego, ale dla nas i tak będącego wyzwaniem) wesela, nie chcemy aby nasze pieniądze poszły na marne. Staramy się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Dobrze jest, by ślubne i weselne wydatki organizować z sensem, by potem nie żałować. Trochę smutno nam, gdy po weselu widzimy jak dekoracje za które zapłaciliśmy krocie lądują w koszu, bo były jednorazówkami, do tego bezużytecznymi na dłuższą metę. Warto pomyśleć nad dekoracjami, które się przydadzą… albo na przykład znikną w naszych żołądkach, bo będą jadalne:- )

 

Dekoracje weselne: tanio i ciekawie

 

 

Czasami najprostsze i najtańsze pomysły przychodzą nam do głowy dopiero wtedy, kiedy zobaczymy je na własne oczy. Mówimy sobie wówczas: no tak, myślałem kiedyś o czymś takim ale jakoś nie było czasu na realizację, albo mówimy sobie: że też wcześniej nie przyszło mi to do głowy. Jeśli szukasz inspiracji do swoich pomysłów na dekoracje weselne, stawiaj śmiało na przeglądanie stron takich jak ta – gdzie możesz zaczerpnąć idei na przeróżne dekoracje, które można wykonać samodzielnie i to całkiem drobnym kosztem, w porównaniu do zakupu gotowych dekoracji w sklepach na przykład z wyposażeniem wnętrz.

 

 

 

Dekoracje weselne – muszą być drogie?

 

 

Przyzwyczajeni jesteśmy generalnie do tego, że dekoracje weselne wyglądają jak z bajkowego pałacyku – albo jak z zajazdu rodem z PRL. Albo mamy do czynienia z bardzo eleganckimi nakryciami, dekoracjami, które wyglądają na bogate – albo z balonikami i serpentynami, których nie chcielibyśmy widzieć nawet na zabawie studniówkowej, często i karnawałowej. Dekoracje weselne mogą być takie, jakie tylko sobie wymarzysz. Dekoracje weselne mogą być przygotowane specjalnie na Twoje życzenie i dokładnie zgodnie z Twoim gustem, jeśli zaangażujesz odpowiednio dobraną firmę albo wynajmiesz odpowiedni lokal.

 

 

 

Dekoracje weselne = poczęstunek dla gości!

 

 

Czasami zastanawiamy się, jak tu wszystko zorganizować, żeby: stół wyglądał dobrze, gościom wszystko smakowało i nie wydać za dużo pieniędzy na te dwa aspekty, dekoracje i jedzenie. Nie chodzi tylko o wesele, bo przecież tę uroczystość zakładamy, że świętować będziemy tylko raz w życiu:- ) Ale i na wesele chcemy przyszykować wszystko idealnie. Podpowiadamy: dekoracje weselne mogą być jednocześnie poczęstunkiem dla gości. Dekoracje będą atrakcyjniejsze, bo będą smaczne. A smakołyki atrakcyjniejsze, bo będą ciekawie wyglądać. Pomysł: ciasteczka z motywami ślubnymi!

 

 

 

Ślub na świeżym powietrzu w Polsce?

 

 

Takie klimaty jak widzisz na zdjęciu, na pewno nie raz przewinęły Ci się gdzieś podczas oglądania amerykańskich filmów (niekoniecznie tylko komedii romantycznych). Amerykanie często decydują się na ślub i wesele na świeżym powietrzu… a przecież też może zaskoczyć ich deszcz. My jednak zawsze jesteśmy pełni obaw i niezbyt chętnie decydujemy się na rozwiązania, które są niepewne. Pogoda mogłaby popsuć nam plany!

 

 

 

Dekoracje weselne – płatki kwiatów

 

 

Jednym z popularnych zwłaszcza na zachodzie motywem dekoracji weselnych są płatki kwiatów. Płatki prawdziwych, żywych kwiatów, rozpościerane są na przykład na weselnych stołach albo umieszczane w formie innych dekoracji tu i ówdzie. Płatki kwiatów wyglądają świetnie i delikatnie, ale tylko na początku – bo już po kilku godzinach zaczynają zmieniać kolor i obumierać. Niekoniecznie sprawdza się tego typu dekoracja w naszym polskim klimacie, więc przemyśl to zanim zdecydujesz się wydać na płatki kwiatów spore pieniądze.

 

 

 

Dekoracje ślubne – serduszka

 

 

Nie przychodzą Ci do głowy żadne ciekawe pomysły na dekoracje ślubne, a chciałabyś, aby i Twój ślub, i wesele, zorganizowane i ozdobione były w oryginalny i ciekawy sposób. Możesz postawić na jeden motyw, który będzie powtarzał się w dekoracjach – ale w różnych formach. Mogą to być na przykład wybrane kwiaty, serca, czy inne ozdoby, które wykorzystasz w kilku różnych kolorach.

 

 

 

Dekoracje weselne – czy koniecznie muszą być białe?

 

 

Jeśli lubisz przeglądać różnego rodzaju kobiece blogi w sieci, to na pewno nie raz natknęłaś się na takie opowiadające o domowych rękodziełach, o zabawach w dekorowanie wnętrz, o przygotowaniu dekoracji na różnego rodzaju uroczystości samodzielnie. Jeżeli właśnie takie klimaty Ci się podobają: na przykład dekoracje wykonane z liści jesienną porą, albo własnoręcznie uplecione ozdoby z letnich i wiosennych kwiatów – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś właśnie takie dekoracje wykorzystała do udekorowania sali weselnej. Dekoracje ślubne i weselne wcale nie muszą być nudne i białe!

 

 

 

Tort weselny – dekoracja, czy poczęstunek?

 

 

Tort weselny kiedyś zawsze był symbolicznym poczęstunkiem dla gości – i taka była jego główna funkcja. Dzisiaj tort ma jeszcze jedno ważne zadanie: stanowi dekorację weselną. Czasami… czasami jest tylko dekoracją, bo nawet go nie ruszamy przez cały wieczór – po prostu stoi grzecznie gdzieś w miejscu, z którego wszyscy mogą sobie na niego popatrzeć, bo jest tak ładny i elegancki. Lepiej jednak, jak tort jednak pójdzie pod nóż – bo co z tego, że się na niego wszyscy napatrzymy, skoro za moment, na drugi dzień, wyląduje w koszu bo już nie będzie nadawał się do zjedzenia?

 

 

 

Dekoracje weselne – i pamiątka ze ślubu jednocześnie

 

 

W sieci możesz znaleźć całą masę przeróżnych pomysłów i inspiracji związanych ze ślubem i weselem – jak i z każdą inną dziedziną życia. Możesz znaleźć pomysły na dekoracje, stylizacje i inne rzeczy, o których sama nawet byś nie pomyślała. Na zdjęciu ciekawy przykład na dekorację weselną, która później stanowić będzie dla Ciebie pamiątkę ze ślubu. Na dość sporym formacie papieru drukujemy motyw drzewa, na przykład takiego jak na zdjęciu. Bez listków – same puste gałązki. Goście, którzy przybywają na Twoje wesele dopisują na tym swoje imiona – najpierw rysują listki (na przykład zakreślaczem w zielonym kolorze) a potem wpisują tam swoje imiona, na przykład cienkopisem. Możesz też przygotować dodatkowe drzewko dla dzieci, które będą mogły pomalować jak tylko będą chciały.