Eleganckie buty ślubne na obcasie

 

 

Dla większości z nas wybór butów do ślubu, to wybór podwójny. Z jednej strony szukamy bardzo eleganckich butów – zazwyczaj na obcasie – na samą uroczystość, ceremonię ślubu, z drugiej strony szukamy też wygodnego obuwia na wesele. Pamiętaj, że nawet jeżeli decydujesz się na dwie pary butów: eleganckie do ślubu, wygodne na wesele – to te pierwsze też muszą być na tyle dopasowane do Twojej stopy i na tyle wygodnie, byś podczas najważniejszej ceremonii w Twoim małżeństwie czuła się komfortowo i pewnie!

 

 

 

Skąpe sandały do ślubnej sukni

 

 

Nie ma reguł. Reguł dotyczących stroju ślubnego – o ile nie bierzemy ślubu w kościele, bo tam raczej jedna zasada obowiązuje (nie możemy wyglądać wulgarnie). Ale nie o wyzywających strojach będzie mowa, a o butach. Czy możemy założyć sobie do ślubu sandały? I to takie jak na zdjęciu – skąpe sandały-japonki? Możemy. Możemy, bo nikt nam tego nie broni, a jeśli w takich butach czujemy się dobrze – to czemu by nie.

 

 

 

Buty ślubne i bukiet – najtrudniej wybrać?

 

 

Czasami spotykamy się z opowieściami, ile to czasu panny młode nie spędziły nad poszukiwaniem wymarzonej sukienki. Owszem, wybór sukienki zajmuje nam sporo czasu, ale dla większości z nas to ciekawe i miłe zajęcie – przymierzanie sukienek. Z kolei wybieranie butów i bukietów ślubnych bywa dla nas frustrujące… dlaczego? Co do kwiatów, nie umiemy się zdecydować czy mają być pod kolor sukni i całej naszej stylizacji, czy może powinny być drobnym kontrastem? Jaki rodzaj kwiatów wybrać, jaki gatunek? Co do butów – czy wybrać buty wygodne, czy wybrać buty jak najbardziej stylowe i eleganckie? Stawiać na komfort, czy na wygląd?

 

 

 

Buty do ślubu – szpilka plus koronka!

 

 

Kiedy spoglądasz na te buciki, pewnie myślisz sobie: super, szpilka – ale bardzo stabilna. Owszem, im bardziej zabudowane „w górę”, a więc w stronę kostki buty, tym jest nam w nich wygodniej i czujemy się w nich stabilniej. Jednak jeśli w ogóle na co dzień nie nosisz szpilek, a nawet obcasów – lepiej postaw na ślubie na buty z koturnem, albo płaskie. Pamiętaj, że wygoda to jeden z elementów, które wchodzą w skład naszego dobrego samopoczucia. A podczas ślubu przecież chcesz czuć się komfortowo!

 

 

 

Otwarte buty do ślubu – sandały z obcasem!

 

 

Kiedy wybierasz buty do ślubu, powinnaś zwracać uwagę na kilka aspektów. Tak jak przy wyborze butów na co dzień – stawiaj na wygodę i elegancję, jednak tą pierwszą kieruj się w pierwszej kolejności. Buty ślubne muszą być wygodne, jeśli więc nie chodzisz na co dzień w szpilkach i ogólnie ich unikasz, nie wybieraj takich butów na ślub. To samo dotyczy otwartych butów jak te ze zdjęcia – mogą obedrzeć przednią część Twojej stopy i przez całe wesele będziesz cierpiała, nawet jeśli zmienisz je na baletki. Poza tym dobieraj buty tak, aby przypadkiem nie haczyły się o Twoją suknię!

 

 

 

Buty do ślubu: białe? Czy wybrać inny kolor?

Jeśli do ślubu wybrałaś białą sukienkę, lub sukienkę w kolorze cielistym, bardzo jasnym beżowym czy jasnym różu, nie wybieraj do niej zdecydowanie butów w tak mocnym i intensywnym kolorze jak te ze zdjęcia. Jeśli jednak wybrałaś inny kolor sukni, mocny, ciemny – nie musisz koniecznie dodatków do niej wybierać w takiej samej tonacji kolorystycznej, możesz postawić na kontrast i na przykład do niebieskiej sukienki śmiało wybrać mocno różowe, wpadające w fuksję buty!

 

Buty do ślubu – ekstrawagancka wersja

 

 

Dziś do ślubu nie musimy koniecznie ubierać się na biało, nie musimy stawiać na sukienki z długim trenem, na welon, na typowe ślubne buty. Możemy śmiało stawiać na co tylko mamy ochotę – także na odrobinę ekstrawagancji. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego jak oryginalnie chcesz wyglądać – musisz czuć się wygodnie. Tego typu buty jak ze zdjęcia, na pewno są wygodne dla naszej kostki, jednak jeśli nie nosisz na co dzień obcasów, nie decyduj się na nie także w dzień ślubu. Lepiej czuć się pewnie i wygodnie, niż nieco chwiejnie i niestabilnie.

 

 

 

Buty do ślubu – koniecznie szpilki? A może koturny?

 

 

W dniu ślubu każda z nas chce wyglądać naprawdę wyjątkowo. Dlatego właśnie często stawiamy na buty na obcasie, które dodają naszym stopom, nogom, sylwetce – kobiecości i seksapilu. Warto jednak rozważyć, czy nie lepiej jest postawić na buty na koturnie, zwłaszcza jeśli na co dzień w ogóle nie chodzisz w obcasach i szpilkach. Koturny tak samo jak szpilki dodają naszej sylwetce kobiecego wyglądu, a na stopach mogą wyglądać delikatnie i zjawiskowo. Lepiej jest wybrać wygodną wersję butów, niż przez cały ślub myśleć o tym, że bolą nas stopy, albo chwiejemy się na obcasach… :- )

 

 

 

Różowe buty ślubne z brokatowymi złotymi koturnami i obcasami

 

 

Nie każda z nas ma ochotę brać ślub w kościele – a wręcz coraz więcej z nas rezygnuje z takiego przedsięwzięcia. Wolimy ślub w urzędzie, gdzie nie musimy nikomu wyznawać wiary i trzymać się sztywnych reguł. To jak przyjdziesz ubrana do urzędu w dniu Twojego ślubu zależy tylko od Ciebie – możesz ubrać się odważnie, możesz postawić na klasyczną elegancję… a do obu wersji – odważnej i eleganckiej, zawsze możesz wybrać szalone buty i będziesz wyglądać dobrze. Podsuwamy przykład szalonych butów ślubnych: mocny róż, wysoka szpilka, koturn i do tego złoty brokat. Bomba!

 

 

 

Kobiece buty ślubne – sandały na koturnie?

 

 

Pamiętaj, że kiedy wybierasz buty do ślubu – koniecznie muszą być one wygodne. Niezależnie od tego jak wygodne z pozoru buty wybierzesz, zawsze musisz być przygotowana na ich zmianę – najlepiej sprawdzą się w tym przypadku baletki, które dobrze mieć „w zapasie”, by w razie czego móc zrzucić buty ślubne podczas wesela. Na przykład wybierając sandały na koturnie jak ze zdjęcia: mogą być one bardzo wygodne w sklepie, podczas testowania w domu – ale podczas tego ważnego wydarzenia jakim jest ślub i wesele, Twoje stopy mogą się po prostu zmęczyć – albo wysokością, albo na przykład wrzynającymi się zbyt mocno ściśniętymi paskami butów.