Buty do sukni ślubnej – baletki?

 

 

Kiedy szykujemy się do ślubu, musimy pamiętać o tym, że poza wyglądem liczy się również – a może przede wszystkim – wygoda. Podczas ślubu chcemy wyglądać idealnie, a dla większości z nas idealny wygląd wiąże się… z butami na wysokich obcasach. Ale nie wyobrażamy sobie przecież przetańczenia całego naszego wesela w wysokich szpilkach, prawda? W związku z tym najlepiej jest wyposażyć się w dodatkową parę butów, które będzie można przyodziać już w zabawowej części naszej uroczystości, na przykład w wygodne baletki.

 

 

 

Zimowy skandynawski ślub i buty rodem z koła podbiegunowego

Która z Was, nawet mając pewność że w dniu jej ślubu będzie -35 stopni, a śnieg napada na wysokość 30 centymetrów, założyłaby do ślubu takie buty? Zakładamy, że pewnie tylko nieliczne by się na to zdecydowały:- ) Jednak czasami fajnie jest podpatrzeć coś ciekawego, dlatego właśnie podrzucamy tu to urocze zdjęcie.

 

Buty do ślubu na wysokim obcasie – tylko dla wprawionych

 

 

Jeśli na co dzień w ogóle nie nosisz obcasów, na swoim własnym ślubie także to sobie odpuść. Nie mów sobie: skoro tyle kobiet chodzi na szpilkach, to ja też sobie mogę iść do ślubu w szpilkach, bo dlaczego nie? Nie, bo to będzie niekorzystne dla Twoich stóp, kolan, bioder – i jeszcze możesz podczas najważniejszej w Twoim życiu ceremonii nabawić się odcisków i zadarć, o których później przez całe wesele trudno Ci będzie zapomnieć.

 

 

 

Noszone już wcześniej buty do ślubu

 

 

Szykując się do ślubu – zaczynamy przygotowania zazwyczaj na wiele miesięcy wcześniej. Zakładając, że chcesz przestrzegać zasady: coś starego, coś niebieskiego i coś pożyczonego – jeśli chodzi o ślubną kreację, to polecamy by tą starą rzeczą były… buty. Starą w takim sensie, że będziesz mieć je już trochę obchodzone – i to nie w domu, a na zewnątrz. Zawsze będziesz mogła, jak już sprawdzisz buty i nie będą do końca wygodne – postawić jednak na inną parę, inny fason.

 

 

 

Skąpe sandały do ślubnej sukni

 

 

Nie ma reguł. Reguł dotyczących stroju ślubnego – o ile nie bierzemy ślubu w kościele, bo tam raczej jedna zasada obowiązuje (nie możemy wyglądać wulgarnie). Ale nie o wyzywających strojach będzie mowa, a o butach. Czy możemy założyć sobie do ślubu sandały? I to takie jak na zdjęciu – skąpe sandały-japonki? Możemy. Możemy, bo nikt nam tego nie broni, a jeśli w takich butach czujemy się dobrze – to czemu by nie.

 

 

 

Buty do ślubu – koniecznie szpilki? A może koturny?

 

 

W dniu ślubu każda z nas chce wyglądać naprawdę wyjątkowo. Dlatego właśnie często stawiamy na buty na obcasie, które dodają naszym stopom, nogom, sylwetce – kobiecości i seksapilu. Warto jednak rozważyć, czy nie lepiej jest postawić na buty na koturnie, zwłaszcza jeśli na co dzień w ogóle nie chodzisz w obcasach i szpilkach. Koturny tak samo jak szpilki dodają naszej sylwetce kobiecego wyglądu, a na stopach mogą wyglądać delikatnie i zjawiskowo. Lepiej jest wybrać wygodną wersję butów, niż przez cały ślub myśleć o tym, że bolą nas stopy, albo chwiejemy się na obcasach… :- )

 

 

 

Jak wybrać buty do ślubu – by były idealne?

 

 

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze butów, by były one idealne? Przede wszystkim, stawiaj na wygodę. Buty nie mogą być niewygodne – nawet jeśli są przepiękne, idealne pod względem wyglądu, a gdzieś Cię uwierają – nie wybieraj takich. Buty powinny być także stabilne, zwłaszcza jeśli na co dzień w ogóle nie chodzisz w szpilkach i innych obcasach. Stabilne nie tylko obcasy – ale i całość. Na przykład spoglądając na zdjęcie możemy podejrzewać, że sznureczki na których zawieszone są perełki, mogłyby się zerwać – a tego byśmy na pewno nie chciały.

 

 

 

Buty ślubne – jakie wybrać?

Gdyby zapytać, jak najczęściej dobieramy buty do naszych stylizacji na ważne okazje, pierwsza myśl jaka przyjdzie nam do głowy, to: dobieramy tak, żeby buty pasowały do całości stylizacji. To też, ale musimy zwracać również uwagę na to, czy buty będą wygodne. Jeżeli nigdy nie nosimy szpilek, nie nosimy obcasów, to nie stawiajmy na takie buty podczas własnego ślubu! Lepiej jest wybrać buty wygodne, które dobrze będą leżały na naszych stopach, niż później cierpieć i żałować, że pokusiłyśmy się o założenie takich ciżemek, które przez całą uroczystość nas uwierały i przez to nie mogłyśmy się skupić na własnym ślubie.