Własnoręcznie zrobione ozdoby zamiast bukietu

Coraz częściej na zaproszeniach ślubnych, albo informacjach na temat ślubów, przyszli małżonkowie zamieszczają informację o tym, aby pieniążki które goście wydaliby na bukiety kwiatów, przeznaczyć na cele charytatywne, na przykład na opiekę nad chorymi dziećmi, opuszczonymi zwierzątkami czy osobami starszymi. Coraz częściej też zamiast bukietów kwiatów, panny młode wybierają własnoręcznie zrobione „dekoracje”, na przykład w postaci „bukietu lizaków”, czy jak na zdjęciu – papierowych serc, motyli, czy kwiatów ale w wersji origami.

 

Bukiet ślubny z nietypowych kwiatów

Gdy wybieramy bukiet ślubny, kwiaty na które decydujemy się najczęściej, to róże. Przynajmniej na pewno tak odpowiedziałyby florystki, które na co dzień zajmują się między innymi układaniem i komponowaniem bukietów ślubnych. Róże są bardzo uniwersalne i niezwykle piękne. Kojarzą nam się z delikatnością, a z drugiej strony z siłą. Jeśli jednak jesteś fanką innych kwiatów i chciałabyś mieć je w swoim ślubnym bukiecie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrała właśnie swoje ulubione gatunki do skomponowania bukietu na jeden z najważniejszych dni w swoim życiu.

 

Dekoracje weselne: dekoracje stołów – kwiaty

Kiedy myślimy o dekoracji stołu, najczęściej pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, to obrus. Obrus sam w sobie stanowi dekorację, jednak często chcemy, aby podczas tak wyjątkowej okazji jaką jest nasz ślub i wesele, stoły wyglądały naprawdę wyjątkowo. Na jakie dekoracje można postawić? Oczywiście na figurki i różne podobne gadżety, z którymi później nie wiadomo w zasadzie co zrobić. Możemy wybrać też po prostu bukiety kwiatów, które później możemy zabrać do domu, albo po prostu rozdać w podziękowaniu naszym gościom. Kwiaty to jedna z najbardziej uniwersalnych a jednocześnie najpiękniejszych dekoracji.

 

Jasny bukiet ślubny

Czy bukiet ślubny zawsze musi być jasny? Czy musi być zawsze biały? Czy w każdym bukiecie ślubnym muszą pojawić się róże? O ile przesądów związanych ze ślubem jest naprawdę dużo, to przesądów związanych z bukietami ślubnymi w zasadzie nie ma. Jeżeli chodzi o dobór kwiatów: nie zawsze wiązanka musi być jasna, zwłaszcza jeśli zdecydowałyśmy się na ciemną suknię. Najczęściej jednak przy białej sukni decydujemy się też na białe kwiaty, albo kwiaty o innym jasnym odcieniu, na przykład różowe albo żółte. Wszystko zależy od naszego gustu.

 

Bukiet ślubny: z jednego rodzaju kwiatów?

Pomysłów na bukiety ślubne jest tak wiele, jak wielu jest kwiaciarzy, a ta liczba pomnożona jest jeszcze przez ilość ich idei. Kiedy wybieramy różne dodatki do ślubu, od sukni, przez buty, po bukiet, chcemy by wszystko wyglądało idealnie. Jakie kwiaty wybieramy najczęściej do ślubnych bukietów? Oczywiście róże. Poza różami często decydujemy się na frezje albo tulipany. Jeżeli nie możesz się zdecydować, jakie wybrać kwiaty, możesz postawić na kilka różnych gatunków, które połączone ze sobą będą wyglądały równie pięknie. Na zdjęciu przykład pięknej kompozycji różnych kwiatów.