Oryginalny bukiet ślubny: bardzo drobne kwiaty

Ślub jest raz. Przynajmniej tak zakładamy, kiedy wychodzimy za mąż, albo się żenimy:- ) Trzeba więc wszystko dobrze przemyśleć, łącznie z detalami organizacyjnymi. Rozważamy, planujemy dosłownie wszystko – od obrusów na weselnych stołach, po to jaką będziemy mieć wstążkę/kokardkę przy ślubnym bukiecie. Chcesz mieć oryginalny bukiet? Postaw na drobne kwiaty, na przykład słodko pachnące konwalie:- )

 

Ciemny bukiet do białej sukni ślubnej – dla kontrastu

 

 

Suknia ślubna przeważnie jest biała, do niej mamy białe buty, biały welon, białe albo złote lub srebrne dodatki… i często do tego zestawu dobieramy także biały bukiet kwiatów. Nie jest to konieczność – możemy postawić na zupełnie inną kolorystykę, możemy wybrać nawet bardzo ciemny bukiet kwiatów, który będzie wyglądał w porządku. Kwiaty mają coś takiego w sobie, że ze wszystkim komponują się świetnie – i nie ma tu reguł związanych ani z kształtem, ani z kolorystyką. Więc jeśli chcesz kontrastu – postaw na ciemny bukiet!

 

 

 

Bukiet ślubny z konwalii?

 

 

Jeśli marzy Ci się bukiet ślubny z konwalii właśnie, musisz ustalić to z kwiaciarnią, w której będziesz zamawiać bukiet. Musisz wiedzieć, że konwalia jest kwiatem sezonowym, podobnie jak wiele innych odmian kwiatów. Najlepiej będzie – jeśli planujesz dokładnie przemyślany przez siebie kwiatowy bukiet – jeśli na kilka dni, a nawet tygodni wcześniej, ustalisz co i jak z kwiaciarnią. Wówczas będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie przygotowane na czas – i dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłaś, aby później nie było rozczarowań!

 

 

 

Bukiet do ślubu – dopasowany kolorem do Twojej sukienki!

 

 

Czasami zdarza się, że o bukiecie ślubnym pomyślimy dopiero… na dzień przed ślubem, kiedy wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Zawsze możesz poprosić w kwiaciarni (albo ktoś kto będzie to za Ciebie załatwiał może tak właśnie zrobić) aby bukiet dopasowany był idealnie do koloru Twojej sukienki. Możesz znaleźć mnóstwo kwiatów w niesamowicie rozbudowanej gamie kolorów – i na pewno trafi się coś, co będzie w stu procentach współgrało z Twoją ślubną kreacją. Szczególnie nadają się do tego róże, które występują w przeróżnych kolorach i odcieniach.

 

 

 

Biały bukiet ślubny: białe róże i białe liście

 

 

Dzisiaj praktycznie w każdej branży możesz natrafić na takie rozwiązania, które zdecydowanie mocno Cię zaskoczą! Przykładem takiego rozwiązania niech będzie ten bukiet ślubny. Na pewno natrafiłaś w sklepach na przykład na kaktusy, które były srebrne albo kolorowe – i kiedy się przyjrzałaś, okazało się, że to… farba. Taką farbę można też nałożyć na liście do bukietu i dzięki temu uzyskać efekt całkowicie białego zestawu kwiatów i listków.

 

 

 

Delikatny bukiet ślubny z… rumianku!

 

 

Szukasz oryginalnego pomysłu na bukiet ślubny? – Oryginalny wcale nie musi oznaczać egzotyczny. Możesz do swojego bukietu wybrać chociażby nasz rodzimy polski rumianek, który choć niedoceniany pod względem estetyki (bo jego walory zdrowotne jednak mamy często na uwadze). Na pewno będzie to wersja bukietu oryginalna, ponieważ większość kobiet decyduje się jednak na róże czy tulipany. Bukiet ciekawy i inny niż wszystkie – a do tego skromny i delikatny.

 

 

 

Bukiet ślubny całkiem inaczej!

 

 

Widziałaś już wszystko, jeśli chodzi o bukiety ślubne? – Bukiety wykonane z róż, tulipanów, mieszanek różnych kwiatów… bukiety wykonane z lizaków, innego rodzaju słodkich ozdób? Pokazujemy Ci na tym zdjęciu jeszcze jeden pomysł – zamiast bukietu łączącego w sobie kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt kwiatów – możesz wykorzystać pomysł z jednym wielkim kwiatkiem, niekoniecznie prawdziwym.

 

 

 

Ciekawy pomysł na bukiet ślubny – duży kwiat

 

 

Bukiet ślubny niekoniecznie musi składać się z szeregu drobnych kwiatów – i niekoniecznie muszą to być róże czy tulipany. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na bukiet ślubny – to właśnie taki oryginalny pomysł Ci podsuwamy – duży kwiat, opleciony szeregiem znacznie drobniejszych roślinek prezentuje się świetnie!

 

 

 

Bukiet ślubny – sama natura!

 

 

Jesteś fanką naturalnych rozwiązań – lubisz naturalną, niezmodyfikowaną żywność, dbasz o środowisko, jesteś wielką fanką spędzania czasu na świeżym powietrzu, z dala od miasta, lubisz wszystko co naturalne? Postaw więc także na naturalny w 100% bukiet ślubny! Możesz poprosić w kwiaciarni o przygotowanie takiego bukietu, w którym nie będzie żadnych syntetyków i żadnych sztucznie hodowanych kwiatów – a jedynie takie, które rosną na łąkach, w lasach, na polach. Jeśli kwiaciarnia jest profesjonalna – przygotuje dla Ciebie bukiet nawet z… rumianku!

 

 

 

Bukiet ślubny – białe róże

 

 

Bukiet ślubny, podobnie jak suknia ślubna, niekoniecznie muszą być w kolorze białym – jeśli jednak taki kolor Ci się podoba, możesz śmiało stawiać na kwiaty w kolorze białym. Ozdobą do bukietu ślubnego może być opaska jak na zdjęciu – dzięki niej dodatkowo, poza efektem ozdobnym, stanowi ochronę dla naszych dłoni, która jest istotna zwłaszcza, kiedy decydujemy się na róże w naszym bukiecie.