Bukiet do ślubu – róże wiodą prym!

Różom powodzi się dobrze. Róże są silne, róże są trwałe, długo kwitną – a poza tym, mają cholerne powodzenie. Mężczyźni obdarowują nimi swoje kobiety w urodziny, Walentynki, w ramach podziękowań, przeprosin, rewanżów – i ot tak, kiedy mają lepszy dzień, albo mają coś za uszami i róże mają to stamtąd wymieść. Róże to także najczęściej wybierane kwiaty do bukietów ślubnych. Nic w tym dziwnego – mają powodzenie wszędzie!

 

Ciemny bukiet do białej sukni ślubnej – dla kontrastu

 

 

Suknia ślubna przeważnie jest biała, do niej mamy białe buty, biały welon, białe albo złote lub srebrne dodatki… i często do tego zestawu dobieramy także biały bukiet kwiatów. Nie jest to konieczność – możemy postawić na zupełnie inną kolorystykę, możemy wybrać nawet bardzo ciemny bukiet kwiatów, który będzie wyglądał w porządku. Kwiaty mają coś takiego w sobie, że ze wszystkim komponują się świetnie – i nie ma tu reguł związanych ani z kształtem, ani z kolorystyką. Więc jeśli chcesz kontrastu – postaw na ciemny bukiet!

 

 

 

Bukiet ślubny z konwalii?

 

 

Jeśli marzy Ci się bukiet ślubny z konwalii właśnie, musisz ustalić to z kwiaciarnią, w której będziesz zamawiać bukiet. Musisz wiedzieć, że konwalia jest kwiatem sezonowym, podobnie jak wiele innych odmian kwiatów. Najlepiej będzie – jeśli planujesz dokładnie przemyślany przez siebie kwiatowy bukiet – jeśli na kilka dni, a nawet tygodni wcześniej, ustalisz co i jak z kwiaciarnią. Wówczas będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie przygotowane na czas – i dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłaś, aby później nie było rozczarowań!

 

 

 

Kolorowy bukiet do ślubu!

 

 

Nie musisz koniecznie stawiać na biel, nie musisz stawiać na róż, czy czerwień. Wybierając bukiet ślubny do białej sukni możesz postawić na dowolnie dobraną kolorystykę. Każdy kolor kwiatów będzie pasował do Twojej sukienki, najważniejsze jest to, aby kompozycja kwiatowa podobała się Tobie. Możesz postawić na monochromatyczny bukiecik – albo wybrać coś jak ze zdjęcia, gdzie kilka różnych kolorów łączy się z sobą w zgraną całość. Wszystko zależy od Twojego gustu!

 

 

 

Bukiet do ślubu – dopasowany kolorem do Twojej sukienki!

 

 

Czasami zdarza się, że o bukiecie ślubnym pomyślimy dopiero… na dzień przed ślubem, kiedy wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Zawsze możesz poprosić w kwiaciarni (albo ktoś kto będzie to za Ciebie załatwiał może tak właśnie zrobić) aby bukiet dopasowany był idealnie do koloru Twojej sukienki. Możesz znaleźć mnóstwo kwiatów w niesamowicie rozbudowanej gamie kolorów – i na pewno trafi się coś, co będzie w stu procentach współgrało z Twoją ślubną kreacją. Szczególnie nadają się do tego róże, które występują w przeróżnych kolorach i odcieniach.

 

 

 

Biały bukiet ślubny: białe róże i białe liście

 

 

Dzisiaj praktycznie w każdej branży możesz natrafić na takie rozwiązania, które zdecydowanie mocno Cię zaskoczą! Przykładem takiego rozwiązania niech będzie ten bukiet ślubny. Na pewno natrafiłaś w sklepach na przykład na kaktusy, które były srebrne albo kolorowe – i kiedy się przyjrzałaś, okazało się, że to… farba. Taką farbę można też nałożyć na liście do bukietu i dzięki temu uzyskać efekt całkowicie białego zestawu kwiatów i listków.

 

 

 

Bukiet ślubny całkiem inaczej!

 

 

Widziałaś już wszystko, jeśli chodzi o bukiety ślubne? – Bukiety wykonane z róż, tulipanów, mieszanek różnych kwiatów… bukiety wykonane z lizaków, innego rodzaju słodkich ozdób? Pokazujemy Ci na tym zdjęciu jeszcze jeden pomysł – zamiast bukietu łączącego w sobie kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt kwiatów – możesz wykorzystać pomysł z jednym wielkim kwiatkiem, niekoniecznie prawdziwym.

 

 

 

Bukiet ślubny – białe róże

 

 

Bukiet ślubny, podobnie jak suknia ślubna, niekoniecznie muszą być w kolorze białym – jeśli jednak taki kolor Ci się podoba, możesz śmiało stawiać na kwiaty w kolorze białym. Ozdobą do bukietu ślubnego może być opaska jak na zdjęciu – dzięki niej dodatkowo, poza efektem ozdobnym, stanowi ochronę dla naszych dłoni, która jest istotna zwłaszcza, kiedy decydujemy się na róże w naszym bukiecie.

 

 

 

Bukiet do ślubu: jakie kwiaty wybrać?

 

 

Czym najczęściej sugerujemy się wybierając bukiet do ślubu? Jeśli mamy swoje ulubione kwiaty, przeważnie chcemy, aby to one znajdowały się w bukiecie. Pozostaje nam wówczas tylko wybór koloru. Jeśli nie mamy żadnych swoich ulubionych kwiatów, dylemat jest większy. Nie musisz koniecznie stawiać na jeden rodzaj i gatunek kwiatów. Możesz wybrać kilka różnych gatunków i stworzyć bukiet w jednolitym kolorze – albo wybrać kilka różnych kolorów, wówczas na pewno bukiet będzie pasował do wszystkiego, niezależnie w jakich kolorach masz dodatki do sukni czy innego stroju ślubnego.