Krótka suknia ślubna z koronki – zabudowany dekolt, długie rękawy!

 

 

Czasami pannie młodej zależy na tym, aby na ślubie wyglądać klasycznie – ale i oryginalnie. Chcemy łączyć standardowe pomysły z naszymi oryginalnymi ideami. Pomysłem na klasyczną suknię, która będzie miała w sobie jednak coś oryginalnego, jest krój ze zdjęcia. Suknia z jednej strony jest klasyczna, bo biała i uszyta z koronkowego materiału. Z drugiej strony wygląda nieco inaczej niż większość sukien z salonów i katalogów, ponieważ ma długie rękawy i do tego mocno, wysoko zabudowany dekolt.

 

 

 

Suknia ślubna z koronki – droga?

 

 

Jeśli zastanawiasz się nad suknią ślubną z koronki, ale obawiasz się o cenę, podpowiadamy, że nie masz się czego bać. Przypomnij sobie koronkowe topy – czy były specjalnie sporo droższe od zwykłych topów z bawełny? Podobnie jest z sukniami ślubnymi, o ile oczywiście nie mamy zamiaru stawiać na koronkę będącą rękodziełem, i to unikatem. Ceny sukienek, w których dominujące są koronkowe aplikacje, nie odbiegają sporo od tych, które wykonane są i uszyte z litych materiałów.

 

 

 

Suknia ślubna z długim trenem – jak przetrwać wesele?

 

 

Zastanawiasz się, jak można przetrwać swoje własne wesele, na którym ciągle ktoś prosi nas do tańca, i które zresztą same mamy ochotę przetańczyć do białego rana, w sukni z tak długim trenem? Zwłaszcza wówczas, kiedy zabawa rozkręci się na dobre… i gościom coraz łatwiej będzie nas przydepnąć czy zahaczyć? Suknie ślubne szyte są przeważnie dziś w taki sposób, że tren można odpiąć, kiedy będziemy tego chciały. Tak więc jeśli chcesz tren – ale się go boisz – poszukaj sukienki ślubnej, od której nadmiar materiału będzie można odpiąć po uroczystości samego ślubu i wstępie do wesela.

 

 

 

Suknia ślubna – z przedłużonym gorsetem

 

 

Na tego typu sukienkę możesz się zdecydować niestety tylko wówczas, kiedy Twoja sylwetka jest szczupła i proporcjonalna. Taka sukienka będzie wyglądała dobrze tylko i wyłącznie na kobiecie, która nie ma tak zwanych „boczków” i której brzuch jest płaski. Kiedy wybierasz sukienkę do ślubu, zwracaj uwagę przede wszystkim na to jak będzie ona wyglądała na Tobie, a nie jak wygląda na manekinie w sklepie. Zdecydowanie lepiej jest wybrać sukienkę o innym kształcie, jeśli nasze ciało jest nieco okrągłe tu i ówdzie, aby czuć się komfortowo i pewnie, ładnie w swojej ślubnej kreacji.

 

 

 

Elegancka biała suknia ślubna z odkrytymi plecami

 

 

Zarówno jeśli chodzi o standardową modę jak i o modę ślubną – na pewno wielokrotnie już zostałaś zaskoczona rozwiązaniami związanymi z zapięciami, połączeniami i tak dalej. Na przykład kiedy spoglądamy na tą sukienkę ślubną, widzimy prostą suknię z głębokim dekoltem, a w zasadzie z odkrytymi plecami. Element który przechodzi przez środek sukienki to nie tylko ozdoba, ale także po pierwsze element podtrzymujący suknię aby się nie zsuwała, a po drugie – element, który zapobiega rozsunięciu się zamka.

 

 

 

Suknia ślubna z dekoltem na plecach

 

 

Suknie ślubne, na które najczęściej decydują się kobiety – są skromne jeśli chodzi o fason. Czasami decydujemy się także na sukienki które są bardzo „obfite” w ilość materiału i gadżetów: falbany, dodatki, ozdoby. Jednak rzadko decydujemy się na suknie z głębokim dekoltem czy takie, które za bardzo podkreślają pewne kobiece kształty. Jeśli chciałabyś zachować delikatność – ale jednocześnie odsłonić trochę ciała – możesz wybrać na przykład suknię z dekoltem na plecach!

 

 

 

Biała suknia ślubna – dlaczego właśnie taką najczęściej wybieramy?

 

 

Kiedy wybieramy suknię ślubną, najczęściej pierwsze co przychodzi nam do głowy jeśli chodzi o kolor, to oczywiście biel. Wybieramy biel przede wszystkim dlatego, że mamy gdzieś w podświadomości (i świadomości), że to najlepszy kolor dla panien młodych. Biała suknia ślubna to dodatkowo symbol niewinności, symbol kobiecości, symbol delikatności. A z tym kojarzy nam się wkraczanie w związek małżeński z naszym partnerem.

 

 

 

Suknia ślubna: prosty fason, oryginalny materiał!

 

 

Kluczem do sukcesu jeśli chodzi o modę jest nie tylko krój tego, co na siebie zakładamy – ale i materiał. Często zapominają o tym nawet kobiety które zawodowo (albo hobbystycznie, na przykład prowadząc blogi o modzie) zajmują się ubraniami – stawiając ciągle na te same materiały, które niczym się od siebie nie różnią. Jeśli szukasz sukni ślubnej która będzie oryginalna ale i prosta – to może warto postawić na prosty fason, ale ciekawy, zaskakujący, oryginalny materiał – na przykład pokryty koronką z ozdobami jak na zdjęciu?

 

 

 

Suknia ślubna – krótka z przodu, długa z tyłu

 

 

Nie możesz się zdecydować na suknię ślubną, bo: z jednej strony podobają Ci się klasyczne długie sukienki które najczęściej pojawiają się w katalogach mody ślubnej i w salonach mody ślubnej, ale z drugiej strony uważasz że lepiej wyglądasz w krótkiej sukience, ponieważ Twoje nogi to jeden z najważniejszych atutów Twojej sylwetki? – W takim razie podpatrz na dodanym do tego wpisu zdjęciu, w jaki sposób możesz połączyć te dwie rzeczy w całość: suknia długa z tyłu i krótka z przodu, to ciekawy pomysł!

 

 

 

Biała sukienka na ślub cywilny – może być?

 

 

Postanowiłaś, że weźmiecie tylko ślub cywilny – kościelny zostawicie sobie na później, nie możecie wziąć ślubu kościelnego albo po prostu nie chcecie, bo uważacie że kościół nie sprawdza się w dzisiejszych czasach i nie ma co pakować w niego pieniędzy. Nieważne z jakich powodów – bierzecie tylko ślub cywilny. Zastanawiasz się, czy możesz założyć białą suknię na ślub cywilny? – Oczywiście, że możesz! Masz jeszcze do tego większy wybór, bo na ślub kościelny zakładamy raczej długie suknie, niczym suknie balowe – a na ślub cywilny możesz założyć nawet krótką mini i nikt nie będzie miał Ci tego za złe!