Eleganckie buty ślubne na obcasie

 

 

Dla większości z nas wybór butów do ślubu, to wybór podwójny. Z jednej strony szukamy bardzo eleganckich butów – zazwyczaj na obcasie – na samą uroczystość, ceremonię ślubu, z drugiej strony szukamy też wygodnego obuwia na wesele. Pamiętaj, że nawet jeżeli decydujesz się na dwie pary butów: eleganckie do ślubu, wygodne na wesele – to te pierwsze też muszą być na tyle dopasowane do Twojej stopy i na tyle wygodnie, byś podczas najważniejszej ceremonii w Twoim małżeństwie czuła się komfortowo i pewnie!

 

 

 

Buty do sukni ślubnej – baletki?

 

 

Kiedy szykujemy się do ślubu, musimy pamiętać o tym, że poza wyglądem liczy się również – a może przede wszystkim – wygoda. Podczas ślubu chcemy wyglądać idealnie, a dla większości z nas idealny wygląd wiąże się… z butami na wysokich obcasach. Ale nie wyobrażamy sobie przecież przetańczenia całego naszego wesela w wysokich szpilkach, prawda? W związku z tym najlepiej jest wyposażyć się w dodatkową parę butów, które będzie można przyodziać już w zabawowej części naszej uroczystości, na przykład w wygodne baletki.

 

 

 

Zimowy skandynawski ślub i buty rodem z koła podbiegunowego

Która z Was, nawet mając pewność że w dniu jej ślubu będzie -35 stopni, a śnieg napada na wysokość 30 centymetrów, założyłaby do ślubu takie buty? Zakładamy, że pewnie tylko nieliczne by się na to zdecydowały:- ) Jednak czasami fajnie jest podpatrzeć coś ciekawego, dlatego właśnie podrzucamy tu to urocze zdjęcie.

 

Buty do ślubu na wysokim obcasie – tylko dla wprawionych

 

 

Jeśli na co dzień w ogóle nie nosisz obcasów, na swoim własnym ślubie także to sobie odpuść. Nie mów sobie: skoro tyle kobiet chodzi na szpilkach, to ja też sobie mogę iść do ślubu w szpilkach, bo dlaczego nie? Nie, bo to będzie niekorzystne dla Twoich stóp, kolan, bioder – i jeszcze możesz podczas najważniejszej w Twoim życiu ceremonii nabawić się odcisków i zadarć, o których później przez całe wesele trudno Ci będzie zapomnieć.

 

 

 

Noszone już wcześniej buty do ślubu

 

 

Szykując się do ślubu – zaczynamy przygotowania zazwyczaj na wiele miesięcy wcześniej. Zakładając, że chcesz przestrzegać zasady: coś starego, coś niebieskiego i coś pożyczonego – jeśli chodzi o ślubną kreację, to polecamy by tą starą rzeczą były… buty. Starą w takim sensie, że będziesz mieć je już trochę obchodzone – i to nie w domu, a na zewnątrz. Zawsze będziesz mogła, jak już sprawdzisz buty i nie będą do końca wygodne – postawić jednak na inną parę, inny fason.

 

 

 

Skąpe sandały do ślubnej sukni

 

 

Nie ma reguł. Reguł dotyczących stroju ślubnego – o ile nie bierzemy ślubu w kościele, bo tam raczej jedna zasada obowiązuje (nie możemy wyglądać wulgarnie). Ale nie o wyzywających strojach będzie mowa, a o butach. Czy możemy założyć sobie do ślubu sandały? I to takie jak na zdjęciu – skąpe sandały-japonki? Możemy. Możemy, bo nikt nam tego nie broni, a jeśli w takich butach czujemy się dobrze – to czemu by nie.

 

 

 

Buty ślubne i bukiet – najtrudniej wybrać?

 

 

Czasami spotykamy się z opowieściami, ile to czasu panny młode nie spędziły nad poszukiwaniem wymarzonej sukienki. Owszem, wybór sukienki zajmuje nam sporo czasu, ale dla większości z nas to ciekawe i miłe zajęcie – przymierzanie sukienek. Z kolei wybieranie butów i bukietów ślubnych bywa dla nas frustrujące… dlaczego? Co do kwiatów, nie umiemy się zdecydować czy mają być pod kolor sukni i całej naszej stylizacji, czy może powinny być drobnym kontrastem? Jaki rodzaj kwiatów wybrać, jaki gatunek? Co do butów – czy wybrać buty wygodne, czy wybrać buty jak najbardziej stylowe i eleganckie? Stawiać na komfort, czy na wygląd?

 

 

 

Buty do ślubu – szpilka plus koronka!

 

 

Kiedy spoglądasz na te buciki, pewnie myślisz sobie: super, szpilka – ale bardzo stabilna. Owszem, im bardziej zabudowane „w górę”, a więc w stronę kostki buty, tym jest nam w nich wygodniej i czujemy się w nich stabilniej. Jednak jeśli w ogóle na co dzień nie nosisz szpilek, a nawet obcasów – lepiej postaw na ślubie na buty z koturnem, albo płaskie. Pamiętaj, że wygoda to jeden z elementów, które wchodzą w skład naszego dobrego samopoczucia. A podczas ślubu przecież chcesz czuć się komfortowo!

 

 

 

Otwarte buty do ślubu – sandały z obcasem!

 

 

Kiedy wybierasz buty do ślubu, powinnaś zwracać uwagę na kilka aspektów. Tak jak przy wyborze butów na co dzień – stawiaj na wygodę i elegancję, jednak tą pierwszą kieruj się w pierwszej kolejności. Buty ślubne muszą być wygodne, jeśli więc nie chodzisz na co dzień w szpilkach i ogólnie ich unikasz, nie wybieraj takich butów na ślub. To samo dotyczy otwartych butów jak te ze zdjęcia – mogą obedrzeć przednią część Twojej stopy i przez całe wesele będziesz cierpiała, nawet jeśli zmienisz je na baletki. Poza tym dobieraj buty tak, aby przypadkiem nie haczyły się o Twoją suknię!

 

 

 

Buty do ślubu: białe? Czy wybrać inny kolor?

Jeśli do ślubu wybrałaś białą sukienkę, lub sukienkę w kolorze cielistym, bardzo jasnym beżowym czy jasnym różu, nie wybieraj do niej zdecydowanie butów w tak mocnym i intensywnym kolorze jak te ze zdjęcia. Jeśli jednak wybrałaś inny kolor sukni, mocny, ciemny – nie musisz koniecznie dodatków do niej wybierać w takiej samej tonacji kolorystycznej, możesz postawić na kontrast i na przykład do niebieskiej sukienki śmiało wybrać mocno różowe, wpadające w fuksję buty!