Oryginalny bukiet ślubny: bardzo drobne kwiaty

Ślub jest raz. Przynajmniej tak zakładamy, kiedy wychodzimy za mąż, albo się żenimy:- ) Trzeba więc wszystko dobrze przemyśleć, łącznie z detalami organizacyjnymi. Rozważamy, planujemy dosłownie wszystko – od obrusów na weselnych stołach, po to jaką będziemy mieć wstążkę/kokardkę przy ślubnym bukiecie. Chcesz mieć oryginalny bukiet? Postaw na drobne kwiaty, na przykład słodko pachnące konwalie:- )

 

Bukiet do ślubu – róże wiodą prym!

Różom powodzi się dobrze. Róże są silne, róże są trwałe, długo kwitną – a poza tym, mają cholerne powodzenie. Mężczyźni obdarowują nimi swoje kobiety w urodziny, Walentynki, w ramach podziękowań, przeprosin, rewanżów – i ot tak, kiedy mają lepszy dzień, albo mają coś za uszami i róże mają to stamtąd wymieść. Róże to także najczęściej wybierane kwiaty do bukietów ślubnych. Nic w tym dziwnego – mają powodzenie wszędzie!

 

Buty ślubne i bukiet – najtrudniej wybrać?

 

 

Czasami spotykamy się z opowieściami, ile to czasu panny młode nie spędziły nad poszukiwaniem wymarzonej sukienki. Owszem, wybór sukienki zajmuje nam sporo czasu, ale dla większości z nas to ciekawe i miłe zajęcie – przymierzanie sukienek. Z kolei wybieranie butów i bukietów ślubnych bywa dla nas frustrujące… dlaczego? Co do kwiatów, nie umiemy się zdecydować czy mają być pod kolor sukni i całej naszej stylizacji, czy może powinny być drobnym kontrastem? Jaki rodzaj kwiatów wybrać, jaki gatunek? Co do butów – czy wybrać buty wygodne, czy wybrać buty jak najbardziej stylowe i eleganckie? Stawiać na komfort, czy na wygląd?

 

 

 

Ciemny bukiet do białej sukni ślubnej – dla kontrastu

 

 

Suknia ślubna przeważnie jest biała, do niej mamy białe buty, biały welon, białe albo złote lub srebrne dodatki… i często do tego zestawu dobieramy także biały bukiet kwiatów. Nie jest to konieczność – możemy postawić na zupełnie inną kolorystykę, możemy wybrać nawet bardzo ciemny bukiet kwiatów, który będzie wyglądał w porządku. Kwiaty mają coś takiego w sobie, że ze wszystkim komponują się świetnie – i nie ma tu reguł związanych ani z kształtem, ani z kolorystyką. Więc jeśli chcesz kontrastu – postaw na ciemny bukiet!

 

 

 

Bukiet ślubny z konwalii?

 

 

Jeśli marzy Ci się bukiet ślubny z konwalii właśnie, musisz ustalić to z kwiaciarnią, w której będziesz zamawiać bukiet. Musisz wiedzieć, że konwalia jest kwiatem sezonowym, podobnie jak wiele innych odmian kwiatów. Najlepiej będzie – jeśli planujesz dokładnie przemyślany przez siebie kwiatowy bukiet – jeśli na kilka dni, a nawet tygodni wcześniej, ustalisz co i jak z kwiaciarnią. Wówczas będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie przygotowane na czas – i dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłaś, aby później nie było rozczarowań!

 

 

 

Kolorowy bukiet do ślubu!

 

 

Nie musisz koniecznie stawiać na biel, nie musisz stawiać na róż, czy czerwień. Wybierając bukiet ślubny do białej sukni możesz postawić na dowolnie dobraną kolorystykę. Każdy kolor kwiatów będzie pasował do Twojej sukienki, najważniejsze jest to, aby kompozycja kwiatowa podobała się Tobie. Możesz postawić na monochromatyczny bukiecik – albo wybrać coś jak ze zdjęcia, gdzie kilka różnych kolorów łączy się z sobą w zgraną całość. Wszystko zależy od Twojego gustu!

 

 

 

Bukiet do ślubu – dopasowany kolorem do Twojej sukienki!

 

 

Czasami zdarza się, że o bukiecie ślubnym pomyślimy dopiero… na dzień przed ślubem, kiedy wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Zawsze możesz poprosić w kwiaciarni (albo ktoś kto będzie to za Ciebie załatwiał może tak właśnie zrobić) aby bukiet dopasowany był idealnie do koloru Twojej sukienki. Możesz znaleźć mnóstwo kwiatów w niesamowicie rozbudowanej gamie kolorów – i na pewno trafi się coś, co będzie w stu procentach współgrało z Twoją ślubną kreacją. Szczególnie nadają się do tego róże, które występują w przeróżnych kolorach i odcieniach.

 

 

 

Biały bukiet ślubny: białe róże i białe liście

 

 

Dzisiaj praktycznie w każdej branży możesz natrafić na takie rozwiązania, które zdecydowanie mocno Cię zaskoczą! Przykładem takiego rozwiązania niech będzie ten bukiet ślubny. Na pewno natrafiłaś w sklepach na przykład na kaktusy, które były srebrne albo kolorowe – i kiedy się przyjrzałaś, okazało się, że to… farba. Taką farbę można też nałożyć na liście do bukietu i dzięki temu uzyskać efekt całkowicie białego zestawu kwiatów i listków.

 

 

 

Delikatny bukiet ślubny z… rumianku!

 

 

Szukasz oryginalnego pomysłu na bukiet ślubny? – Oryginalny wcale nie musi oznaczać egzotyczny. Możesz do swojego bukietu wybrać chociażby nasz rodzimy polski rumianek, który choć niedoceniany pod względem estetyki (bo jego walory zdrowotne jednak mamy często na uwadze). Na pewno będzie to wersja bukietu oryginalna, ponieważ większość kobiet decyduje się jednak na róże czy tulipany. Bukiet ciekawy i inny niż wszystkie – a do tego skromny i delikatny.

 

 

 

Bukiet ślubny całkiem inaczej!

 

 

Widziałaś już wszystko, jeśli chodzi o bukiety ślubne? – Bukiety wykonane z róż, tulipanów, mieszanek różnych kwiatów… bukiety wykonane z lizaków, innego rodzaju słodkich ozdób? Pokazujemy Ci na tym zdjęciu jeszcze jeden pomysł – zamiast bukietu łączącego w sobie kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt kwiatów – możesz wykorzystać pomysł z jednym wielkim kwiatkiem, niekoniecznie prawdziwym.